Черкаська міська рада – найпрогресивніша в Україні (ФОТО)

Черкаська міська рада отримала диплом за впровадження у свою роботу кращих практик прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування в Україні. Відповідний диплом міському голові Черкас Анатолію Бондаренку вручили на сесії міськради 31 березня представники коаліції “Прозорі ради”, повідомляє vikka.ua.

-Роботу черкаської міської ради ми моніторили та оцінювали одразу у двох вимірах. Порівнювали роботу рад 7-го та 8-го скликання та оцінювали у порівнянні з іншими радами. Так, за нашими оцінками міська рада стала найпрогресивнішою з 56 рад, чию роботу ми аналізували. Аналіз проводили за 27 критеріями. За оцінкою регламенту, нормативно-правових актів, відкритості у роботі з громадськістю Черкаська міська рада не тільки виконує вимоги, котрі пред’являються їй, а й випереджує час. Також Черкаську міську раду можна вважати однією з найбільш відкритих, – зазначила у коментарі vikka.ua регіональний координатор коаліції “Прозорі ради” Олена Фюдр.

Водночас секретар Черкаської міськради Олександр Радуцький додав, що Черкаси стали чи не єдиним містом, у якому виконком складався з більшості представників громадськості, а всі рішення міськради були максимально прозорими.

– Ще в минулому році ми вирішили з депутатами, що всі питання будемо вирішувати прозорими списками. Навіть засідання тимчасових депутатських комісій транслювали онлайн. Завдяки цим комісіям закрили питання боргу по водоканалу, обленерго. Потім прозоро вирішили питання по тролейбусам. Як секретарю міської ради мені вдалося донести депутатам, що вони є не тими хлопчиками, котрим вказують як голосувати. Спонукав їх стати безпосередніми учасниками законного способу прийняття рішень міської ради та не забувати про свої обіцянки перед виборцями. Хочу підкреслити, що в Черкаській міській раді ми віддаємо перевагу роботі з громадськістю. Ми, мабуть, єдині, хто в Україні прийняв виконком, де було 9 представників на громадських засадах і тільки 6 держслужбовців. Це в минулому році. Цього року членів виконкому на одного менше. Відповідно, 8 представників громадськості і 6 держслужбовців” – пояснив Олександр Радуцький.

Нагадаємо, Всеукраїнська коаліція “Прозорі Ради” була створена влітку 2015 року і наразі включає організації з 18 регіонів України. Коаліція була створена для моніторингу органів місцевої влади.

blank

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *