Черкаська міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН

Черкаська міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Зі сторони фонду свій підпис у документі поставив керівник секції соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов, зі сторони Черкас – міський голова Анатолій Бондаренко. Уклали цей меморандум під час святкування Дня міста в суботу 15 вересня, повідомляє Черкаська міськрада.
Нагадаємо, що про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 160 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Черкаси увійшли до першої когорти муніципалітетів, які є лідерами у впровадженні ініціативи та отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ.
– Це наш перший партнер у центральній Україні, – зазначає керівник секції соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов. – Ми впевнені, що Черкаси не тільки продовжать свої найкращі програми для дітей та молоді, але й розширять та прискорять їх втілення. Знаємо, що при цьому в місті зосередять увагу й на найбільш незахищених верствах населення, а ми готові надати всю необхідну підтримку в цій важливій справі.
Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком до отримання офіційного статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”. Документ зокрема підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.
– Я вдячний всіх нашій команді та партнерам, завдяки яким нам вдалося дійти до цього етапу, – прокоментував міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. – Діти – це найдорожче, що є в нашому житті. Разом із ними вивчатимемо й напрацьовуватимемо програми, які допоможуть їм розвиватися, почуватися в безпеці та реалізувати себе в житті.
Процес здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Далі міська влада зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також повинен забезпечити ресурси для виконання прийнятого плану.
Після впровадження плану дій громада пройде через процес незалежної оцінки та в разі успішного виконання цього плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.
blank
Для довідки:
Про ініціативу
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. З часу створення у 1996 році, до програми приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. На сьогодні ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплює понад 30 мільйонів дітей.
29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.
Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».
Про ЮНІСЕФ
У всій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов’язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися. Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми в Україні: www.unicef.org.ua.
Фото прес-служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *