Черкаська міська рада програла суд по “Прозорро”

Сьогодні Соснівський районний суд встановив незаконність рішення міськради про призупинення дії допорогів для закупівлі в системі “Прозорро”.  Про це у коментарі виданню “ІнфоМІСТ” повідомила юрист Людмила Бордунос.

“Настільки були грубими порушення під час ухвалення цього рішення, що складності у доведенні його незаконності, я, як юрист, не бачила. Таке рішення могло б бути ухвалене судом ще 1,5 місяці тому. Але через те, що не публікувалися міською радою оголошення про засідання, представники міської ради не з’являлися, засідання переносилися, процес затягувався”, – говорить юрист.

Бордунос каже, що рішення було прогнозованим, адже ухвалення міськрадою призупинення дії допорогів для закупівлі несло порушення рішень Конституційого суду, також була порушена процедура ухвалення цього документу.

“Окрім того, коли я готувала позовну заяву до суду, то промоніторила ситуацію в Україні стосовно таких випадків. Виявилося, що у аналогічних ситуаціях суд скасовував такі рішення міськради,” – коментує юрист.

Юрист міськради Анатолій Стойко повідомив, що сьогодні суд оголосив вступну та резулятивну частину свого рішення по “Прозорро”. Повний текст документу буде за 5 днів. Лише після цього вирішуватиметься питання про те, чи міськрада подаватиме апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

Нагадаємо, у травні 2016 року була встановлена допорогова сума на закупівлю товарів та послуг, починаючи із 30 тис. грн, роботи – 100 тис. грн. 17 листопада 2016 року депутати “призупинили” поперній документ до квітня 2017 року. Це означає, що всі закупівлі до 200 тис. для товарів і 1,5 млн для робіт можуть здійснюватися без “Прозорро”. Активісти вимагали, щоб мер ветував це рішення. Згодом вони звернулися у суд із позовом до міської ради.

Фото http://korrespondent.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *