Черкаська область спрямувала понад 3 млрд грн до бюджетів

За перше півріччя Черкаська область спрямувала до бюджетів усіх рівнів 3 млрд 98,2 млн грн податків і зборів. У тому числі до загального фонду державного бюджету зібрано 1млрд 394,1 млн грн.

Про це повідомляє Черкаська ОДА.

До місцевих бюджетів надійшло 1 млрд 704,1 млн грн платежів. Такі цифри озвучив начальник головного управління ДФС у Черкаській області Максим Криштопа.

Він повідомив, що у співставних умовах до факту січня-червня цього року до державного бюджету зібрано більше на 465,2 млн грн., або на 57,2 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

Крім того, платники Черкаської області вже сплатили 1 млрд 196,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. У тому числі 299,1 млн грн ПДФО перераховано до державного бюджету України, 897,4 млн грн – до місцевих бюджетів. З початку року зібрано 511 млн грн податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів. Окрім того платниками перераховано 103,4 млн грн податку на прибуток до державного бюджету і  28 млн грн податку до місцевих бюджетів. Сплачено 103,8 млн грн військового збору.

Платники, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 230,3 млн грн єдиного податку – на 86,2 млн грн або у 1,6 разів більше, ніж минулого року. Земельний податок та орендна плата перерахована в сумі 314,7 млн грн – більше на 92 млн грн (у 1,4 рази)

Також сплачено 1 млрд 186,6 млн грн єдиного соціального внеску. Крім того платникам на рахунки відшкодовано 216 млн.грн. податку на додану вартість.

Тож найзначніші находження за півріччя – від податку на доходи фізичних осіб. Надходження від ПДФО становлять 53 % всіх надходжень до місцевих бюджетів Черкаської області та понад 21 % – державного бюджету України. Друга значна сума – збір ПДВ з вироблених в Україні товарів – понад півмільярда гривень, що удвічі більше за факт січня-червня минулого року.

Перспективним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів. З початку року, за словами керівника ГУ ДФС у Черкаській області надійшло 151,3 млн грн акцизу, що в 1,7 рази більше ніж торік за перше півріччя.

Фото profspilka.kiev.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *