Черкаська ОДА працює над покращенням доріг області

Сьогодні під час позачергового засідання сесії Черкаської обласної ради була прийнята Програма фінансування ремонту доріг державного значення, які проходять територією області. За неї проголосувало 67 депутатів.

Про це інформує “Вичерпно”.

Прийняття цієї програми дозволить отримати фінансування об’єктів поточного ремонту автомобільних доріг державного значення, що проходять територією Черкащини, на загальну суму 214 034, 48 тис. грн, але лише за умови виділення не менше 10% коштів із місцевих бюджетів на ремонти доріг.

Обласна влада сподівається, що це значно покращить транспортний експлуатаційний стан доріг.

“Ця Програма є тим кроком, щоб на Черкащині з’явилися дороги”, — наголосив голова ОДА Юрій Ткаченко.

Як повідомив т.в.о. начальника управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу ОДА Сергій Синільник, після осінньо-зимового періоду 2015-2016 років ямковістю вражено 2562 км автодоріг області. Наразі близько 505 км доріг області потребують проведення робіт із поточного середнього ремонту та 586 км – із капітального ремонту. Щоб привести дороги до належного стану потрібно близько 1,5 млрд грн. Тому, на його думку, прийняття даної Програми є вкрай важливим.

synilnyk

Незадовільний стан автомобільних доріг пов’язаний у першу чергу із недостатнім фінансуванням протягом останніх років – 15-20% від потреби, а також із збільшенням інтенсивності руху транспорту, особливо великовагового.

У свою чергу очільник області відзначив, що дійсно, великогабаритний транспорт наносить великої шкоди дорожньому покриттю. Наразі на території регіону діє тільки один габаритно-ваговий пункт, який контролює ділянку дороги Золотоноша-Черкаси.

“А таких комплексів нам необхідно 6, для того, щоб контролювати повністю всі ділянки доріг по Черкаській області. Я звернувся з відповідним листом до керівника Укравтодору, і нам було обіцяно, що цього року Черкаська область отримає 6 габаритно-вагових комплексів. І ми їх очікуємо. Для нас це є пріоритетом”, — відзначив Юрій Олегович

Якщо ж держава все-таки не виконає свою обіцянку, то прозвучала пропозиція внести зміни в Програму по виділенню коштів з обласного бюджету на встановлення відповідних комплексів по контролю за вагою вантажівок.

Чи вистачить такої кількості пунктів контролю, засумнівався депутат Вадим Гайович, обурившись, що вантажівки з вагою понад 70 тонн продовжують псувати дорожнє покриття.

Про те, що 6 комплексів буде цілком достатньо, наголосив голова облради Олександр Вельбівець: «Цього буде достатньо, щоб перекрити основні транспортні артерії. Бо уявіть собі, є такі вантажівки, які не тягнуть навіть стотонні ваги. Це з урахуванням того, що більшість доріг із твердим покриттям побудовані ще у 80-ті роки. Таким чином, якщо вантажівки і надалі не будуть дотримуватися вагових норм,  будь-який ремонт доріг втрачає сенс, особливо ямковий».

P1110742

Зрештою, після тривалого обговорення, в ході якого виступали і представники громадськості, які пропонували не підтримувати Програму, депутати підтримали її прийняття з правками, які запропонував депутат від ВО «Свобода» Сергій Ворона.

Зокрема, правками передбачено: проведення всіх тендерів максимально відкрито та прозоро, а  результати їх проведення надавати засобам масової інформації; створення спеціальної комісії по контролю за освоєнням коштів цієї Програми та якістю дорожнього покриття з обов’язковим залученням громадськості; по закінченню Програми прозвітувати про стан її виконання.

“Я впевнений, що в тих грошах, які зараз виділяються, є вже певна сума відкатів. Але від себе хочу сказати, якщо ми знайдемо чиновника, який краде звідти хоч копійку, то до них будуть застосовувати зовсім інші закони”, — додав після оголошення пропозицій депутат.

Фото http://vycherpno.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *