Черкаська поліція бореться з незаконними “розливайками” (Фото)

Сьогодні вранці на пляжі “Пушкінський” зчинився черговий скандал через демонтаж тимчасової споруди. На місці події працювало кілька десятків патрульних, прийшли активісти ЦК “Азов” та очільник міського управління інспектування Олександр Давиденко.

Повідомляє “ІнфоМІСТ”,

На початку зчинилася суперечка. Один із чоловіків, які причетні до роботи тимчасової споруди, не давали можливості розпочати демонтаж та кричали, що це – незаконно. Коли хтось із активістів попросив не заважати, він вдарив його кулаком в обличчя. Після цього зчинилася бійка, втрутилися правоохоронці.

Власник тимчасової споруди визнає, що вона – незаконна, однак каже, що демонтаж має проводитися відповідно до рішення виконкому та суду. А копію рішення виконавчого комітету без підпису вважає не чинною. Згодом на місце події приїхала юрист, яка представляє інтереси власника палатки. Вона заявила, що в органі місцевого самоврядування не дотрималися усіх необхідних процедур.

DSC05415 DSC05427

“Ця тимчасова споруда тут незаконно. Ці громадяни звернулися до мене за правовою допомогою. Я їм пояснила, що для того, щоб демонтувати незаконну тимчасову споруду, потрібне рішення органу місцевого самоврядування і повинні з ним ознайомитися під розпис ті власники, які нею володіють. Є визначений законом час, протягом якого людина має демонтувати споруду. Те рішення не містить підпису, у цій частині орган місцевого самоврядування ухвалити рішення про демонтаж чи зберігання приватної власності не мали права”, – заявила юрист Центру правової інформації та консультацій Олена Фюдр.

За її словами, органи місцевого самоврядування перевищили свої повноваження в частині того, що вони взяли на себе зберігання демонтованого майна і проведення демонтажу палатки.

“Рішення винесено 1 липня цього року. На ознайомлення власника із цим документом був тиждень. Тобто його дія закінчилася 8 числа. Натомість, за словами заявника, до нього звернулися лише 11 липня. Представники влади мали були ознайомити з цим рішенням, викликати цього пана, перевірити усі документи і зобов’язати в нормальні терміни демонтувати це”, – обурюється юристка.

DSC05432

Нагадаємо, 11 липня під час спроби демонтажу теж зчинилась бійка між представниками управління інспектування та працівниками ТС. Тоді власник палатки написав розписку, у якій пообіцяв розібрати незаконно встановлене майно на пляжі до 12-го липня.  Натомість власник стверджує, що писав заяву під примусом. За словами юриста, що представляє інтереси власників ТС, він мав подати копію заяви та розписки в органи місцевого самоврядування.

“Він подав заяву Нацполіцію, вони внесли в ЄРДР повідомлення про злочин. Але в органи місцевого самоврядування він цю заяву не надав, тобто процедури не дотримав”, – каже юрист.

Представник слідчо-оперативної групи розповів, що з’ясування обставин, за яких чоловіка змусили написати заяву, – це тривала процедура, а нині він зобов’язаний виконувати умови розписки.

DSC05485-1024x683

“У межах кримінального провадження має бути досліджена уся доказова база. Зокрема й покази потерпілих, а також усіх учасників події, про яку він заявив. Це процедура не одного дня. Є встановлені законом терміни, в яких кримінальне провадження має бути розглянуте, винесене законне рішення і вже згідно законного рішення, кожен, хто порушив закон, буде притягнений до кримінальної відповідальності”, – говорить представник правоохоронців.

Слідчо-оперативна група довго не перебувала на місці події. Після їхнього від’їзду, правоохоронці прийняли заяву від власника скандальної розливайки Сергія Кацалапа.

“Я написав заяву на Давиденка. Він перевищує повноваження. Ця людина неодноразово приїжджала сюди, рвала палатку, яку я взяв в оренду і несу за неї матеріальну відповідальність. Він приїжджає з людьми, які б’ють моїх колег. Ви ж усі чули сьогодні його розмову: “Вони не роблять свою роботу. Я платити їм не буду”, – розповідає власник палатки, про те, як Олександр Давиденко говорив по телефону.

Колеги Сергія Кацалапа сприйняли це як “проплату” хлопців з “Азову”, які були присутні під час демонтажу. Насправді мова йшла про найняту техніку та працівників для демонтажу, які через перешкоджання власників наливайки, простоюють та не виконують свою роботу.

DSC05390 DSC05478

Про розписку власник наливайки каже, що це була необхідна міра: “Якби я не написав розписку, що я зобов’язуюсь її прибрати, то палатку б просто порвали, все поламали. Було б ще гірше”.

Про хроніку діалогу з власником цієї незаконної ТС розповів Олександр Давиденко: “На початку літа з’явилася тут палатка. Ми відразу попередили власника, щоб він цього не робив. Але він її таки поставив. Ми склали адмінпротокол та притягнули його до відповідальності. На засідання адміністративної комісії він не з’явився, хоча був належним чином повідомлений. Ми йому вручили припис про добровільний демонтаж. Дали на це тиждень. Він проігнорував і це. Потім ми приїхали сюди з поліцією, склали протокол, я написав заяву про порушення закону. Ще через тиждень я приїхав сюди з податковою. Ми зафіксували незаконний продаж алкоголю без ліцензії та касового апарату. Податкова теж належним чином відреагувала, склала протокол і притягли до адмінвідповідальності. Після цього ми винесли питання на виконком і рішенням виконкому спробували демонтувати цю споруду минулого разу”.

За словами Давиденка, тоді дісталося представникам управління інспектування мерії. Вдалося розібрати половину палатки. Власник пішов на переговори і пообіцяв розібрати самостійно.

 

DSC05478Ми з поліцією провели тут міні-нараду і вирішили дати йому ще один шанс при наявності розписки. Він написав її і обіцяв до 12 липня прибрати. Учора приїжджаємо, а все на місці, пиво ллється. Сьогодні вирішили зробити демонтаж, – каже Давиденко. – Якщо сьогодні не вдасться демонтувати, то я сюди приїжджати більше не буду. Чому я маю платити державні кошти за простой машини? Вона стоїть, четверо працівників стоять”.

Як повідомив у коментарі журналісту очільник управління інспектування, палатку розібрали, власник написав розписку, що не має претензій до управління, а все майно не зазнало ушкоджень. Деталі ТС він має забрати з пляжу на зберігання. Уже викликав техніку.

Фото http://infomist.ck.ua

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *