Черкаська ЦРЛ стане лікарнею екстреної медичної допомоги

Центральна районна лікарня має достатню матеріальну базу, аби після формування госпітальних округів на Черкащині спеціалізуватися на наданні екстреної та швидкої медичної допомоги в усіх напрямках: хірургії, кардіології, урології, гінекології тощо.

Про це із посиланням на газету «Сільські обрії» повідомляють Новини Черкас.

Сім років поспіль Черкаська ЦРЛ посідає чільне місце в рейтингу медичних установ Черкащини. Сюди приїжджають хворі з усієї області.

“Правильний діагноз складається з двох частин: перша – фахівець, друга – діагностична база, яку ми постійно намагаємося максимально поповнити, – зауважує Микола Гуськов, головний лікар Черкаської ЦРЛ. – У нас є нові сучасні флюорограф, фіброгастроскоп, коноскоп, бронхоскоп, УЗД-обладнання, а ще наркозно-дихальний апарат і СІПАП-апарат для недоношених дітей”.

Крім осучаснення медобладнання, лікарня виходить на простори Всесвітньої мережі, і найближчим часом можна буде відвідати її сайт, де, з-поміж іншого, міститиметься перелік безкоштовних лікарських засобів, доступних у закладі.

Також у ЦРЛ створили «єдине вікно» для учасників АТО. Тепер їм не треба думати над, тим до кого йти на прийом, – достатньо звернутися в це вікно і пояснити суть проблеми. Після цього реєстратор проведе пацієнта до «місця призначення».

Більше людей – менше навантаження

У кабінеті УЗД роблять найбільшу кількість обстежень по області – за рік близько 20 тисяч. І все завдяки постійному підвищенні кваліфікації спеціалістами ЦРЛ і новому сканеру Sumsung SonoAce R7, який нещодавно тут з’явився.

“Новий апарат УЗД забезпечує якісну візуалізацію судин нижніх кінцівок, тромбозів, що було ускладнено минулим сканером. За його допомогою можемо виявити онкопатології та інші порушення на ранніх стадіях. Сканер підходить для огляду суглобів, м’яких тканин, органів шлунково-кишкового тракту, щитовидної, лімфатичних, слинних, молочних залоз, – стверджує Юлія Федорук, лікар з ультразвукової діагностики. – При нормі 10 пацієнтів на день ми приймаємо 40-50 осіб. Із новим апаратом нам набагато легше, бо маємо менше навантаження та швидший процес”.

На високому рівні виявлення урологічних проблем, зокрема конкрементів (каменів – авт.) у нирках. За необхідності для чоловіків роблять дослідження сечового міхура, простати, яєчок, а для жінок – органів малого тазу.

Кабінет УЗД в районній лікарні один з небагатьох, де роблять дослідження викидів сечового міхура, переконує Юлія Віталіївна. Тут пацієнтам уже не потрібно проходити складну й дорогу процедуру – екскреторну урографію.

З-поміж іншого апарат забезпечує раннє виявлення аневризми аорти, що є смертельним захворюванням.

Систематично спеціалісти кабінету УЗД оглядають дітей. Це і планові перевірки, і огляд маленьких пацієнтів стаціонару.

Доглядають немовлят

Торік заклад втретє отримав звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». Акушерсько-гінекологічне відділення розраховане на 50 ліжок, 30 з яких – пологові. Щороку тут народжують 700-750 жінок, при вимозі не менше 300. У лікарні практикують партнерські й вертикальні пологи та грудне вигодовування, а ще дотримуються принципу вільного відвідування в пологовому відділенні й палаті інтенсивної терапії новонароджених.

Розширюють тут і базу оснащення. Так, торік за кошти Червонослобідської сільської ради придбали СІПАП-апарат.

” Він призначений для догляду переважно за недоношеними дітьми чи новонародженими у важкому стані при розладах дихання, – пояснює Михайло Карасьов, завідувач акушерсько-гінекологічного відділення. – Якщо такого апарату немає в пологовому відділенні, то його не можна вважати сучасним”.

Оперують навіть найтяжчих пацієнтів

Нещодавно у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії ЦРЛ з’явився новий помічник – наркозно-дихальний апарат «Нептун».

“Перевагою апарату є можливість застосування інгаляційного анестетика – знеболювального під час оперативного втручання. Прилад сучасний і таких по Україні обмаль, – каже Анатолій Будніков, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії. – Раніше ми користувалися простими апаратами для штучної вентиляції легень, які могли всього лиш підтримувати штучне дихання. Новий же апарат дає змогу проводити ще і якісний наркоз, після якого пацієнти швидше оговтуються, відчувають менше побічних ефектів, нудоти, болю”.

Значною перевагою цієї новинки є те, що у випадку введення лікарем неправильних параметрів, апарат «попереджає» про це і дає підказку. Йому до пари придбали сучасний інгаляційний анестетик – найкращий на сьогодні.

Із початку цього року за допомогою «Нептуна» зробили близько 200 операцій. Апаратом послуговуються у випадках більшого навантаження, там, де йде інтенсивніша робота.

Міні-санаторій

При лікарні діє приватний медичний центр «Вільний рух», що спеціалізується на лікуванні, профілактиці та реабілітації захворювань хребта і великих суглобів, синдрому хребтової артерії. Тут є ванна підводного горизонтального витягнення, як у елітних санаторіях Хмільника, Євпаторії, Саків.

“Застосовуємо мануальну терапію й фізіопроцедури за потреби. Тісно співпрацюємо з масажним кабінетом, – каже невропатолог Анна Момонт. Жінка працює в неврологічному відділенні ЦРЛ і за сумісництвом практикує у Центрі. – До нас приходять люди з остеохондрозом і килами дисків, нестабільністю хребта, остеоартрозом, артрозом крупних суглобів, сколіозом переважно у підлітків до 14 років. До кожного пацієнта знаходимо індивідуальний підхід”.

Фото https://cherkasy24.info/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *