Черкаське вище професійне училище готує фахівців потрібних професій

Наступного року Черкаське вище професійне училище відзначатиме свій ювілей – 40 років. За період існування кілька разів заклад реорганізовували. Часто займав перше місце во області серед серед професійно-технічних навчальних закладів та входить у перелік 100 кращих ПТУ України. Сьогодні в училищі дають знання більше 70 педагогів та майстрів виробничого навчання. Вони виростили не одне покоління професіоналів, які працюють за фахом. Про своє навчання та досвід працевлаштування кореспондентам “Черкаси Сьогодні” розповіли випускники училища.

Випусниця 2011 року Аліна Ганжа сьогодні працює сушефом черкаського ресторану “1+1” :

– Вступ у ДНЗ “Вище професійне техучилище” – це був випадковий вибір. Мої знайомі там навчалися. Коли побачила їхній захват, то й сама пішла в училище. Я навчалася на кухара-оператора. Спершу не дуже була задоволена, але потім, коли поринула у світ професійних дисциплін, мені сподобалося. Тому загалом я щаслива, що вступила саме у це училище, – ділиться з нами Аліна. – Навчання в училищі відіграло велику роль у моєму житті. Особливо, я любила заняття у лабораторних, які були облаштовані всім потрібним.

Аліна Ганжа переконана у тому, що знайти роботу після навчання залежить тільки від бажання самих учнів. Коли молода людина захоче чогось досягти, то вона завжди може знайти спосіб це зробити:

– Почала працювала ще під час навчання, але не дуже розуміла, чого ще хотіла, бо була ще ученицею. Так, коли усвідомила, що можу більше, я зателефонувала на “1+1”, де була вакансія кухара. Пропрацювала 3 місяці і так залишилася. Сьогодні я вже су-шеф і сама беру учнів для проходження практики.

gziisYQwp-4

Аліна Ганжа

Бордунос Наталя Григорівна, випускниця 1990 року,  пройшла усі ланки у своїй професії і сьогодні працює начальником виробництва цеху №2 ТОВ “Черкасихліб”:

– Учителі у нашому училищі були дуже хороші. У нас виховували відповідальність, порядність, професійність. Ми мали прекрасну практику. Крім того, нас водили на різні підприємства і показували роботу в реальному режимі, – розповідає Наталя Григорівна. –  Коли вже закінчила навчання і почала працювали за професією, то тільки тоді я усвідомила, що хочу працювати за цим фахом і далі. Так своїми силами пройшла більшість ланок – і потихеньку досягла того, що зараз маю.

У Черкаському вищому профучилищі здобув освіту і засновник міського “НЕкафе” Василь Калиновський:

– Після школи я навчався в Черкаському вищому професійному училищі, де отримав потрібне навички не тільки в професійній справі кухара, а навчаюсь ще і за професією адміністратора отримав потрібні знання для відкриття своєї справи. Вибором своєї професії я залишився задоволений й до сьогодні. Я ніколи не мріяв про якусь конкретну професію, просто хотів, щоб те, що роблю приносило гроші. Якщо не кривити душею, то всі цього хочуть, тож я не особливий, а просто говорю правду. На відміну від деяких моїх одногрупників, мені вдалося досягнути успіху і отримати бажану роботу, тож я щасливий, – каже Василь Калиновський. – Я є одним з засновників черкаського НЕкафе і це не лише моя робота, а й приємне заняття, яке приносить задоволення.VegEdx6lzd8

Василь Калиновський

Успіхами своїх випускників пишається директор навчального закладу Алла Михайлівна Азізова. Вона переконана, що професії, яких навчають в училищі, завжди будуть потрібні на ринку праці:

– Наш навчальний заклад готує професіоналів своєї справи. Завдяки лабораторним кімнатам та майстерням ми навчаємо наших учнів працювати у реальних умовах, – розповідає Алла Михайлівна. – Запрошуємо до нас на навчання випускників шкіл міста та області, які хочуть отримати корисний та затребуваний фах.

Фото vkontakte / Василий Калиновский, Алина Ганжа, з сайту навчального закладу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *