Черкаські буккросери відзначили своє 5-річчя (ФОТО)

Читати легко й зі смаком уже 5 років поспіль допомагають черкасцям учасники буккросинг-клубу «Freebook» ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Свій перший ювілей клуб відзначив 8 грудня. Урочисте засідання круглого столу з нагоди свята відкрив проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор історичних наук, професор Сергій Корновенко.

Про це повідомляє видання “ГромЧе“.IMG_8570-636x424

– Нині гостро стоїть на часі питання відродження втрачених позицій книги у процесі розвитку особистості та суспільства. А отже постає необхідність проведення заходів, покликаних популяризувати процес читання як необхідну умову для розвитку особистості з високим культурним, професійним, інтелектуальним рівнем, – наголосив Сергій Валерійович.

Про особливу місію буккросингу як інтелектуального молодіжного руху в створенні умов для підвищення у студентів мотивації до читання та включення його в структуру своїх пріоритетних культурних потреб висловив думки директор Наукової бібліотеки ім. Михайла Максимовича Григорій Голиш.

Зацікавилися діяльністю клубу й в Черкаській облдержадміністрації.   Прийшли привітати молодих ювілярів  начальник управління інформаційної політики Олена Петрова, яка передала в фонд клубу кілька цікавих книг.

Серед запрошених були давні друзі клубу. Це відомий публіцист та медіа-експерт Тетяна Єщенко, яка допомагала ініціаторам молодіжної спільноти популяризувати культуру читання серед містян з початку створення клубу.

IMG_8707

– У часи, коли я була приватним підприємцем, буккросери клубу «Freebook» частенько були лідерами думок в студії Черкаси News.TV, – пригадує Тетяна Єщенко, – ініціатори буккросингу в Черкасах, а також всі, хто зацікавився цим рухом, зустрічалися  на засіданнях експертного клубу Черкаси News.TV, для того щоб, насамперед, обмінятися досвідом, обговорити, що можна зробити, щоб цей інтелектуальний рух прижився в Черкасах. Експерти шукали відповідь на питання: буккросинг – це молодіжний напрям, громадський рух, соціальний проект, гра чи маркетинговий хід для популяризації друкованої книги. З цього приводу висловитись приходили викладачі, студенти, власники книгарень, видавці, журналісти.

Тетяні Єщенко завідувач кафедри видавничої справи,  редагування й теорії інформаціїЛариса Завгородня вручила подяку від ННІ УФСК за вагомий внесок у популяризацію читацького клубу, метою якого є сприяння культурному розвитку регіону.

Була й   Анна Крутіхіна, яка на святі представляла нового партнера клубу  КП «Черкасиводоканал», а в 2010 році ще студенткою разом Юлією Кнюпою (нині вже лайф-коуч і тренер) та викладачами кафедри видавничої справи, редагування й теорії інформації  започатковували гурток буккросингу в університеті.

– У новому сезоні ми кардинально оновили концепцію клубу, – розповіла керівник “Freebook» Людмила Солодка. – Ми стали повноцінним клубом, який об’єднує однодумців-книгоманів, організовує молодіжні заходи, а також започаткували  традиційний щомісячний відеоблог, де клуб рекомендує яскраві новинки сучасної української літератури. Тепер наший слога звучить: «Живи яскраво, читай цікаве!».

Завідувач кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Ганна Мартиновазапропонувала створити в нашому місті літературне кафе, де б можна було й кавою посмакувати, й почути твори сучасних українських письменників.

Усім присутнім в залі було презентовано промо-ролики від «Freebook». Це відео,  створені силами студентів-редакторів 3 та 4 курсу, учасників літературної відео-майстерні під керівництвом доцента кафедри видавничої справи, редагування і теорії інформації Олени Погрібної.

«Freebook» вийшов за межі кафедри,  знайшов однодумців і в університеті, і серед містян. Так, партнерами клубу стали: студентська рада  та студентське кафе ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича, «НеКафе», Шведське кафе «Fika», гурток «Юні кореспонденти» при ЦДЮТ, КП «Черкасиводоканал», бутик жіночого одягу Ledi Ro. У всіх наших партнерів уже обладнано інтерактивні полички «Freebook», де всі учасники клубу можуть обмінюватися книгами. А всю інформацію про партнерів, книги та діяльність клубу можна знайти на блозі та в соціальних мережах.

Адміністратор кафе Fika Владислава Величко зауважила:

– У кав’ярні ще майже з самого відкриття був буккросинг, але ми дізнались про «Freebook», і, коли нам запропонували співпрацю, дуже зраділи. Сьогодні «Freebook» святкує своє 5-річчя. Ми їх з цим і вітаємо!

Подарунки від партнерів, а також супер-приз від бутика жіночого одягу Ledi Ro розіграли в лотереї для всіх присутніх.

Знайшли своїх власників і призи для переможців студентської «Фотосушки», організованої напередодні активістами клубу. Так, студентці 2-Ж курсу Тетяні Шевченко, переможцю в номінації «Яскраві миті студентського життя» засновниця ГО «Книжковий маестро»Людмила Фіть подарувала дві книги Дари Корній «Зворотний бік темряви» та «Зворотнний бік світла». А Вікторії Куценко, студентці 5-Р курсу, яка перемогла в номінації  «Фото з книгою» Олександр Литвиненко вручив подарунковий сертифікат від «НеКафе».

Для своїх друзів та гостей свята буккросери читацького клубу «Freebook»  у студентському кафе організували літературні розваги. Усі охочі залюбки змагалися в конкурсах, відгадуючи літературних персонажів,  та намагалися по очах упізнати улюблених письменників. У перервах між конкурсами гості  могли послухати студентських бардів, зробити розпис хною від черкаських художників чи привідкрити таємничу завісу майбутнього в літературної гадалки-Наталки.

По-особливому привітала читацький клуб студентська рада університету. Керівник відділу з організації виховної роботи студентів Тетяна Зорочкіна подарувала святковий пиріг, який приготували майстрині кулінарної випічки студентського кафе.

Тож, у гарному товаристві зі смаколиками від студкафе та літературними веселощами від «Freebook» непомітно промайнув час. Але ніхто розходитися не хотів. На завершення організатори запропонували поборотися у творчому конкурсі за книгу Сергія Могилка «Цитати Сходу». Беззаперечним переможцем став голова студради університету Василь Дунаєвський. Усі присутні стали свідками справжньої театральної моно-вистави  в його виконанні.

А новачки, хто  щойно дізнався про ініціативи буккросерів «Freebook», ще на святі підходили з пропозиціями відкрити полички в студентських гуртожитках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *