Черкаські медики розповіли, як мінімізувати травми при падінні на лід

Тривалі снігопади в купі з мінусовою температурою гарантують черкащанкам небезпечні викрутаси на кризі. Слизькі тротуари та ожеледь стають причиною масових звернень до травмпунктів. Втім, уберегти себе від забоїв, вивихів та переломів можливо, запевняють експерти. Головне підготуватися до ожеледі. Медики склали ряд рекомендацій, завдяки яким можливо мінімізувати травми при падінні на лід, йдеться у сюжеті “ЧСН”.

Перш за все, носіть шапку, – закликає лікар-травматолог Віктор Кедик. Головний убір не тільки захищає голову від переохолодження, але і пом’якшить удар, якщо будете падати на потилицю.

Зимове взуття потрібно обирати з протекторами, що забезпечують краще зчіплення з поверхнею. Можна придбати так звані «кригоходи», вони коштують не дорого, легко одягаються на взуття та дозволять впевнено пересуватися слизькими тротуарами. Ходити потрібно дрібними кроками, з трохи зігнутими колінами.

Не можна тримати руки в кишенях. Руки допомагають балансувати, тому потрібно розмахувати ними при ходьбі, щоб утримати рівновагу. Спускаючись і піднімаючись сходами, потрібно обов’язково триматися за поручні. Якщо ж падіння не уникнути, то варто правильно згрупуватися, аби мінімізувати травму.

Нині звернень до травматологічних відділень Черкаських лікарень не багато. Лікарі сподіваються, що дотримуючись простих рекомендацій, кількість звернень й надалі не збільшиться.

Фото http://provce.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *