Черкаські метеорологи про позитив і негатив від липневих дощів

Липень — це не тільки пора перших жнив, а й період формування врожаю пізніх, технічних, овочевих культур. Тому від липневих дощів є як позитив, так і негатив. 
Так, дощі, що спостерігались останніми днями є запізнілими для картоплі, врожай якої сформувався за високих температур грунту і дефіциту опадів та ранніх хлібів, які вже дозріли та їх збирають. Відомо, що кожен день затримки зі збиральними роботами веде до втрат урожаю. Можливі втрати урожаю і за рахунок проростання зерна у колосі на нескошених площах, яке розпочинається при сумі опадів 20 мм і більше (такі дощі спостерігались на більшості площ 12-13.07) та «стікання» зерна, яке спостерігається за кількості опадів за період від формування зерна більше 100 мм. Наразі така кількість опадів випала в Золотоніському, Жашківському та Звенигородському р-х. А це погіршення якості зерна та хлібопекарських властивостей. “Нова Доба” про це дізналася в Черкаському обласному гідрометцентрі.

Проте, в цих дощах є і позитивний момент – на частині площ припинилася засуха. Далі з припиненням дощів та підвищенням температури, складуться сприятливі умови особливо для соняшника та цукрового буряку, про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *