Черкаські ОСББ отримали з міського бюджету майже 7 мільйонів гривень

Рекордна для Черкас кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків утворились в місті торік. Впродовж 2016 року мешканці 140 черкаських багатоповерхівок висловили бажання самостійно господарювати, об’єднавшись в ОСББ. Кількість ОСББ у місті незабаром сягне трьохсот.

Інформує “0472.ua”

За словами начальника відділу сприяння ОСББ департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Оксани Прітченко, відповідна динаміка продовжується й надалі. Такій тенденції є пояснення, оскільки чинним законодавством України чітко визначено форми управління багатоквартирним будинком, однією з яких є об’єднання співвласників.

Питання управління будинком мають вирішувати його співвласники, які на загальних зборах можуть визначитись та прийняти рішення: створити ОСББ, щоб самостійно управляти будинком і утримувати його, чи обрати для цього управителя або управляючу компанію.

” Зміни у підході до управління житловими будинками передбачені  Законом України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках», це дає співвласникам будинку можливість вибору та сприяє формуванню почуття відповідальності за власне житло, яке не закінчується лише порогом квартири, а поширюється  й на приміщення загального користування – сходові клітини, ліфти, дахи, прибудинкову територію, тощ”о – пояснює Оксана Олександрівна.

Міська рада Черкас надає ОСББ матеріальну підтримку на умовах співфінансування та здійснює повний інформаційно-консультаційний супровід для мешканців будинків, де проходить процес створення чи вже створено об’єднання співвласників.

” За першим з моменту створення ОСББ зверненням щодо капітального ремонту будинку міська рада в 2016 році надала кошти співфінансування у розмірі 70 відсотків від загальної кошторисної вартості робіт. І лише 30 відсотків збирали самі співвласники. Таке ж співвідношення  і для звернень щодо капітального ремонту ліфтів. Тоді як повторні звернення фінансувалися на умовах 50/50 відсотків. Це  передбачено Програмою підтримки ОСББ та ЖБК у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла» на 2016-2017 роки, метою якої є підвищення енергоефективності та зменшення обсягів використання населенням енергетичних ресурсів, популяризація механізмів, що дають змогу власникам житла запровадити заходи з енергозбереження та термомодернізації житлових будинків за власні кошти, підвищити комфортність проживання мешканців у своїх оселях. Такі програми діють в Черкасах з 2008 року. Загалом, за ці роки з бюджету міста на капітальні ремонти будинків ОСББ спрямовано понад 15 мільйонів гривень”, – розповіла Оксана Олександрівна.

А також додала, що торік загалом з міської казни на умовах співфінансування надано 6513,4 тис грн на потреби ОСББ. Загалом, з урахуванням коштів об’єднань та коштів співфінансування, у 2016 році було виконано робіт з капітального ремонту будинків ОСББ на загальну суму понад 11 мільйонів гривень. Кошти співфінансування залучили 53 об’єднання, це дало їм можливість відремонтувати 44 ліфти, встановити 14 міні-ІТП, здійснити утеплення фасадів будинків загальною площею близько 14,5 тисяч квадратних метрів та відремонтувати 4,5 тисяч квадратних метрів покрівлі. Крім цього, замінено на енергозберігаючі 114 вікон та 57 дверей у місцях загального користування, 4 ОСББ провели капітальний ремонт мереж електропостачання.

Фото http://www.0472.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *