Черкаські освітяни обговорили стан позашкільної та середньої освіти

Стан позашкільної освіти області, зростання популярності МАН, реформування середньої освіти – освітяни області 5 грудня на базі КЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» провели засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, інформує прес-служба Управління освіти і науки Черкаської ОДА.

Перше питання, яке було розглянуто на засіданні – про стан позашкільної освіти області.

Наразі в області функціонує 55 закладів позашкільної освіти та 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також Мала академія наук. Мережа позашкільних закладів нараховує 2 754 гуртки, які відвідують 47 838 дітей та учнівської молоді, що становить 42,8 % від загальної кількості школярів області.

Щорічно закладами позашкільної освіти області проводиться значна кількість масових заходів, до яких залучаються десятки тисяч школярів. Так, протягом 2016-2017 навчального року в області проведено понад 3 тис. різноманітних масових заходів, до яких залучено 30 тисяч дітей шкільного віку.

Високою є результативність участі команд та окремих вихованців у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і змаганнях. Протягом 2016-2017 н. р. вихованці позашкільних закладів області здобули 5 400 нагород.

Наступне питання, яке було розглянуто на засіданні колегії, – про роботу шкільних бібліотек в умовах оновлення змісту освіти.

Зазначено, що у ході реформування загальної середньої освіти визначальним чинником впровадження нового змісту, форм і методів навчання стає інформаційне забезпечення закладу освіти. Надзвичайно важливу роль у цьому мають відігравати бібліотеки. Тому постає потреба у реорганізації бібліотек у шкільні бібліотечно-інформаційні центри, які мають здійснювати інформаційне забезпечення. Їх завданням є формування та вдосконалення медійної та інформаційної культури особистості кожного користувача; сприяння подоланню світоглядного протиріччя між книжковою культурою вчителя та інформаційно-телевізійною культурою дітей; зміцнення соціального партнерства школи в оновлюваному соціокультурному середовищі.

Фото прес-служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *