Черкаські політики ініціюють перепоховання видатних черкащан з-закордону

Депутати заговорили про перепоховання відомих черкащан з-за кордону в Україні. Зокрема мова йде про уродженця зі Смілянщини письменника Тодося Осьмачки та Члена Директорії УНР Федіра Швеця з Кам`янщині.

Інформує “Прочерк”.

Екс-голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко на своїй сторінці у «Facebook» написала, що у той час, коли вона була головою обласної ради, до неї звернулася родинаТодося Осьмачкиіз с. Куцівки на Смілянщині та священник місцевої церкви о. Василь з пропозицією перепоховати зі штату Нью-Джерсі в Україні прах письменника.

“На моє клопотання до Міністерства закордонних справ про вирішення цієї проблеми відповіді не дочекалися. Зараз разом із професором Володимиром Поліщуком та представниками Смілянського благодійного фонду ім. Т. Осьмачки по-новому колу підготували нові клопотання у всі відповідні інстанції, зокрема і до Національної Спілки письменників України. Ведуться переговори із Левком Хмельковським (“Свобода”). Чекаємо рішення сільської громади”, – проінформувала Валентина Коваленко.

Також екс-голова Черкаської обласної ради зазначила, що мріє, щоб саме село Куцівка прийняло прах поета, а не національний пантеон у столиці.

Щодо перепоховання Федіра Швеця, висловив свою думку у «Фейсбуці» депутат Черкаської обласної ради Сергій Воронов.

” У Чехії похований наш видатний земляк Федір Швець. Член Директорії УНР, професор, який виголосив текст Універсалу Соборності.Народився Федір Петрович в селі Жаботин, Кам`янського району. Похований в Празі, куди емігрував в 1920 році”, – проінформував Воронов.

Також депутат зазначив, що до найближчої сесії Черкаської обласної ради він підготує проект рішення щодо звернення до МЗС України з проханням вивчити стан справ навколо поховання відомого українця. За необхідності попросить вивчити питання перепоховання на рідній Черкащині.

Додамо, що 3 лютого у сесійній залі Будинку рад скликається дванадцята сесія обласної ради сьомого скликання.

Нагадаємо, що 29 січня перепоховали із Чехії в Україні відомого поета Олександра Олеся із його дружиною.

Фото http://zmi.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *