Черкаські рятувальники застерігають рибалок про відлигу (ФОТО)

За прогнозами синоптиків незабаром на Черкащині встановиться тривалий період відлиги. У цей період температура повітря вдень буде підвищуватися до +4+7°. Так крига на водоймах стрімко втрачає свою міцність відтак кожен виходити на неї стає надзвичайно ризикованим.

Про це повідомляє прес-служба УДСНС України в Черкаській області.

Аби попередити любителів зимової риболовлі про небезпеку, співробітники Управління ДСНС у Черкаській області, «озброївшись» інформаційними листівками та заручившись підтримкою волонтерів і журналістів вийшли на водойми області. Зробивши лише перші кроки на кризі, рятувальники та волонтери вже відчули небезпеку, лід під ногами почав загрозливо тріщати. Не важко уявити, що станеться з кригою якщо в одному місці збереться група рибалок, а якщо вони ще нароблять безліч лунок. Саме за таким сценарієм часто рибалки опиняються у крижаній воді.

Під час інформаційного рейду кригою водних об’єктів, фахівці ДСНС поспілкувалися із любителями порибалити взимку, розповіли про загрозливу ситуацію, яка на сьогоднішній день спостерігається на водоймах Черкащини. Співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій нагадали та дали поради рибалкам щодо виконання правил безпеки, яких необхідно дотримуватися  під час виходу на лід.

blank

– Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина становить щонайменше  7 см. Виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках). Якщо на лід виходите першим, необхідно розглянути чи не просів лід, бо він завжди тонший там, де впадають стічні води промислових підприємств, ростуть кущі чи очерет, де швидка течія та б’ють джерела, – застерегли співробітники ДСНС. – Робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одна від одної. Обов’язково візьміть із собою міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та вантажем для зручності метання – на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом ви провалитеся. Не  виходьте на лід поодинці та у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете.

Під час спілкування з рятувальниками рибаки не приховували, що хоча й знають правила безпеки під час виходу на кригу та не завжди їх дотримуються, що час від часу призводило до неприємних ситуацій. Аби правила краще запам’яталися, працівники Служби порятунку залишили рибалкам спеціальні листівки.

Наразі подібні заходи відбувають у всіх районах області та будуть тривати впродовж всього зимового періоду.

ФОТО УДСНС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *