Черкаські рятувальники відвідали профілакторій “Мрія” (Фото)

Літо – пора відпочинку та оздоровлення школярів. На жаль, статистика свідчить, що саме під час літніх канікул коли у дітей збільшується кількість вільного часу вони найчастіше потрапляють до різноманітних надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє Управління ДСНС УКраїни в Черкаській області.  

Через брак досвіду та навиків, не відчуваючи можливі загрози, що існують навколо них, діти часто потрапляють чи навіть самі створюють надзвичайні ситуації. Розуміючи небезпеку такого безконтрольного проведення часу, багато батьків намагаються організувати для своїх дітей влітку корисний і водночас безпечний відпочинок. Одним із найбільш відомих варіантів такого літнього відпочинку є дитячі оздоровчі заклади.

Рятувальники Черкащини також використовують цю можливість за для того щоб донести до дітей відчуття відповідальності та обачності. Відвідуючи впродовж літа дитячі оздоровчі табори відпочинку та санаторії, вони усіляко роз’яснюють дітлахам правила безпеки життєдіяльності.

Від початку літнього оздоровчого періоду рятувальники спільно із адміністрацією дитячих оздоровчих закладів вже провели багато таких різноманітних навчальних та розважальних акцій.

Цього разу такий візит 4 липня відбувся до санаторія – профілакторія «Мрія». Разом із співробітниками Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області до табору також завітали фахівці Молодіжного ресурсного центру, які вже тривалий час допомагають рятувальникам у проведенні таких заходів.

Захід, який відбувся у рамках традиційної акції «Безпечне літо», рятувальники провели насиченим та сповненим цікавих несподіванок та сюрпризів.

230

658

Діти з радістю зустріли чисельну спільну команду рятувальників та волонтерів. Заздалегідь розподілившись на три загони дітвора у супроводі вожатих відвідали п’ять «Зон безпеки», які для них створили гості.

У зоні № 1 хлопчики та дівчатка переглянули відеоролик про діяльність Служби порятунку. Уважно спостерігаючи за сюжетами відеофільму, юнаки дізналися в яких умовах працюють бійці ДСНС та які надзвичайні ситуації їм доводиться ліквідовувати. Співробітники ДСНС розповіли дітлахам правила безпечного відпочинку на воді та в лісі, а також дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Для кращої ілюстративності дітям також показали спеціальні соціальні повчальні відеоролики «Правила поведінки на воді» та «Небезпечні знахідки».

Дізнатися про методи надання першої медичної допомоги потопаючому, самому спробувати зробити непрямий масаж серця та штучне дихання на спеціальному манекені діти змогли у зоні № 2. Медичні працівники розповіли хлоп’ятам та дівчаткам правила безпечного відпочинку на сонці та провели майстер-клас щодо накладання пов‘язок при різних видах травм.

Волонтери з Молодіжного ресурсного центру, які господарювали на 3-му навчальному майданчику зосередили увагу малюків на правилах здорового харчування та разом збудували корисну «харчову піраміду».

Чи не найцікавішими зонами безпеки для вихованців санаторію виявилися №4 та №5 практичні зони.

523

У 4-й, діти ознайомилися із небезпечною роботою піротехніків ДСНС, зблизька ознайомитись із зразками вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, що мало не щодня знаходять на території області. Як хлопчики так і дівчатка з великим бажанням приміряли на себе важкі бронежилет та шолом. Емоції переповнювали кожного хто брав до рук справжнє обладнання та спорядження сапера.

З непідробною цікавістю в очах у зоні №5 діти оглядали пожежно-рятувальну техніку та аварійно-рятувальне спорядження, що знаходиться на озброєнні Аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Проте діти змогли не лише спостерігати за бойовим розгортанням та роботою рятувальників в апаратах на стисненому повітрі. Усі бажаючі змогли приміряти на себе елементи бойового одягу вогнеборців, спробувати, тримаючи у руках пожежний ствол впоратися із водяним струменем влучаючи у спеціально встановлені на підставках м‘ячі.

536

608

Час промайнув непомітно, спілкування дітлахів з рятувальниками пройшло цікаво і змістовно. Адже давно доведено, що саме в ігровій формі діти краще за інші методи, засвоюють інформацію, саме набуті таким чином знання залишаються з ними надовго, стаючи у подальшому основою вже дорослого ставлення до питань безпечної життєдіяльності.

На завершення заходу фахівці Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області роздали дітям листівки та календарі в яких були викладені правила безпеки на воді та рекомендації, як безпечно відпочивати в лісі.

«Ризик, небезпека, мужність та відвага – саме з такими якостями  асоціюється в дітей професія рятувальника. Проте захищати та рятувати  людські життя, переконані діти,  здатен далеко не кожен. Під час зустрічей із фахівцями Служби порятунку у дітей підвищується відповідальність за себе та за оточуючих, – відмітила директор санаторію Світлана Панченко –  Ми щиро вдячні нашим рятувальникам за допомогу та співпрацю у такій важливій та корисній справі як дитяча безпека. Ми завжди раді вітати співробітників ДСНС у нашому закладі та з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей, – подякувала Світлана Федорівна».

Фото http://ck.mns.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *