Черкаські школярі отримали по 10 000 грн на втілення корисних для шкільної громади проектів

Протягом червня учні семи шкіл міста Черкаси взяли участь у програмі мовних таборів GoCamp, в рамках якої отримали по 10 000 грн на втілення корисних для шкільної громади проектів. Ініціатива реалізовується ГО Global Office за підтримки Черкаської міської ради. Кошти на учнівські проекти були виділені із міського бюджету в рамках першого в Україні партиципаторного бюджетування шкіл, інформує Провінція.

Так, 15 червня у Першій міській гімназії м. Черкаси за результатами голосування представників шкільної громади було визначено переможця – проект, спрямований на створення у гімназії астрономічної лабораторії та придбання телескопа. Окрім Першої міської гімназії, до бюджету участі шкіл долучились також Черкаський гуманітарно-правовий ліцей, школи № 9, 30, 27, 17 та 3, чиї учнівські проекти теж отримають по 10 000 гривень.

GoCamp – пришкільні мовні табори – цього літа в Черкасах проходять вже втретє. Школи приймають у себе іноземних волонтерів, а також розробляють програму табору, важливою частиною якої буде реалізація учнівського соціального проекту. Саме під час GoCamp у Черкасах вперше по всій Україні було впроваджено партиципаторний бюджет шкіл (бюджет участі).

«Бюджет участі працює наступним чином: школярі відвідують мовний табір, де спільно з іноземним волонтером розробляють ідеї та план реалізації власних проектів. Наприкінці табору шкільна громада шляхом голосування обирає найкращий проект, який отримає кошти на його втілення», – розповідає менеджер із зовнішніх зв’язків ГО Global Office Інна Крулько.

Бюджет участі шкіл з 2013 року уже успішно діє у навчальних закладах США, Франції, Португалії, Польщі та інших країнах.

Організатори запевняють, що завдяки бюджету участі шкіл діти розвивають основні навички громадянства: робота в команді, лідерські навички, конкурентну гру, компромісний підхід, критичну думку, публічні виступи та самовираження завдяки проведеним проектам. В цей же час школа створює демократичну атмосферу, підвищує прозорість, зміцнює довіру учнів до управління школою, а місто стає рушійною силою для впровадження демократичних змін для молодого покоління України.

Ініціатива реалізовується громадською організацією Global Office за підтримки Черкаської міської ради, департаменту освіти м.Черкаси, а також платформи для голосування D21

Фото Психологос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *