Черкаські старшокласники навчатимуться за оновленою програмою МОН

Найбільших змін зазнали програми з історії України та географії для 9-х класів, а також програми з української мови в школах з викладанням мов національних меншин для 10-11-х класів.

Про це повідомляє “ТелеграфЪ”.

8 вересня Міністерство освіти і науки України затвердило нові навчальні програми для 9-го класу, актуалізувавши їх до реалій української економіки та політики, повідомляє прес-служба МОН.

Згідно з ними, в 2017 році будуть друкуватися нові підручники для учнів 9-го класу, і це хороша можливість врахувати в нових підручниках історичні події, що відбулися в країні протягом останніх двох років.

“Сьогодні стоїть завдання про внесення змін до навчальних програм в світлі історичних подій, що відбулися в країні за останні два роки”, – йдеться в повідомленні з посиланням на міністра освіти і науки Лілію Гриневич.    

Найбільших змін зазнали програми з історії України та географії.

“Фактично програми переглянуті з україно-центричної точки зору. Події, які вивчаються в курсі історії України, повинні узгоджуватися з європейською історією та історією сусідніх країн”, – зауважив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко.  

У 9-му класі тепер буде вивчатися соціальна і економічна географія, а Україна розглядається в контексті світової економіки, з точки зору нових реалій української економіки, промисловості.

Для доопрацювання навчальних програм для 9-го класу було залучено 310 членів робочих груп, розглянуто 2,5 тисячі пропозицій.

Також колегія міністерства схвалила допрацьовані 9 програм для 10-11 класів, де зміни в основному стосуються української мови в школах з викладанням мов національних меншин. При їх доопрацюванні було ущільнено або вилучено розділи, теми, що втратили актуальність і не мають практичного застосування в усному й писемному мовленні школярів або вивчалися раніше й не потребують дублювання на цьому етапі.

Усі оновлені програми розміщені на офіційному веб-сайті МОН України разом з порівняльними таблицями.

Фото ditey.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *