Черкаські студенти навчилися у Європі, як відкрити свій бізнес (ФОТО)

Черкаські студенти  навчилися у Європі, як відкрити свій бізнес і отримали шанс рік навчатись у європейських університетах безкоштовно, повідомляє Черкаський прес-клуб.

– Протягом тижня 21 студент та 2 викладачі бізнес-коледжу (найбільша за час існування області освітня делегація, що побувала за кордоном) пройшла стажування і познайомилась із особливостями організації освітнього процесу одразу у трьох європейських країнах: Латвії, Естонії та Швеції. Найбільше часу ми провели у ризькому університеті ISMA (Вища школа менеджменту інформаційних систем), президентом якого є Роман Дьякон,  до речі – виходець з України, – розповідає директор Центру кар’єри та міжнародних зв’язків Черкаського державного бізнес-коледжу Таміла Залозна. – Серед найбільш корисного досвіду, який ми отримали – це участь у тренінгах, що навчають організації власного бізнесу. Ми дізнались також про всі аспекти участі у програмі ERAZMUS+ (програма Євросоюзу, що підтримує партнерство вишів). Спільна участь нашого коледжу та ISMA у проектах від програми ERAZMUS+, дозволить безкоштовно навчатись чи стажуватись нашим студентам в університеті та на підприємствах Риги терміном від 3 до 12 місяців,  після отримання нами цього гранту.12c6324a-9343-4ef4-ad70-e62612efd03f

За словами Таміли Залозної, такі стажування корисні не лише через можливості   розширення світогляду молодих людей – вони дають мотивацію старанно навчатись, аби продовжити здобувати освіту у одному із провідних  європейських вишів.

– У тому ж ISMA можна продовжити навчання на магістратурі – а навчатись тут досить цікаво, – розповідає Таміла Залозна. – Там діє бізнес-інкубатор – і всі студенти мають змогу започаткувати свій реальний  бізнес і отримати підтримку з боку викладачів. Це дає змогу спробувати себе у ролі стартапера та мати безкоштовну всебічну консультативну підтримку. Досить продумана у них і організація виробничої практики, яку всі студенти можуть проходити протягом 3-5 місяців в інших країнах ЄС – вони отримують за це стипендію, що покриває вартість навчання в ISMA.

Як повідомила Таміла Залозна, наступне стажування, організоване коледжем, буде для його викладачів:  13-14 квітня планується участь делегації викладачів ЧДБК у Міжнародній науковій конференції «Information Technologies and Management 2016», що відбудеться у ризькому університеті ISMA і буде присвячена сучасним досягненням у сфері управління інформаційними системами.

Фото прес-клубу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *