Черкаські студенти долучилася до створення тактильних книг

Студенти та викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучилися до створення першої на Черкащині бібліотеки тактильних книжок ручної роботи для слабозорих та незрячих дітей.

Про це повідомляє ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Тактильна книга — це кольорова книга з об’ємними зображеннями, виготовленими з різноманітних матеріалів, які на дотик максимально близькі до оригіналу. Читаючи ці книжки, обстежуючи об’ємні предмети з різного матеріалу пальцями рук, незряча дитина дізнається про те, що не можна пояснити словами, та засвоює тривимірність простору і об’єм. Лише на дотик такі діти пізнають світ, який по-іншому їм не доступний.

Організатор соціального проекту «Тактильні книжки для слабозорих та незрячих дітей» — Світлана Трофімова, радник міського голови. Проект виграв грант 10 тисяч гривень Кошти витрачені на придбання матеріалів, із яких волонтери виготовили книжки.

Таким чином студенти, учні, викладачі навчальних закладів міста та небайдужі містяни створили 17 унікальних книжок. Вони будуть передані в КЗ «Черкаська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. Черкаської обласної ради». Користуватися ними зможуть чотири навчальних заклади міста для дітей із порушеннями зору, у тому числі й для дошкільнят.

Організаторів проекту і волонтерів подяками відзначив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Вдячність висловив і начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, оскільки освітяни міста активно долучилися до створення бібліотеки. Загалом у проекті взяли участь 6 навчальних закладів Черкас.

Викладачі та студенти навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва працювали над створенням книги майже 2 місяці. Результатом залишилися задоволені всі.

— Колектив Черкаського національного зробив ще одну благодійну та важливу справу. Дякую моїм помічникам, — говорить начальник відділу виховної роботи ЧНУ Тетяна Зорочкіна.

Фото http://www.cdu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *