Черкаські студенти дискутували на тему мистецтва

У навчально-науковому інституті історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулося чергове засідання студентського гуртка «За лаштунками історії мистецтв» (керівник — доц. Марина Захарченко). «Чарівний світ Катерини Білокур» — таку тему обрали учасники гуртка. Вкотре студенти продемонстрували зацікавленість і обізнаність в обраній темі. Зокрема були підготовлені інформативні та пізнавальні доповіді.

Інформує ЧНУ ім. Б. Хмельникого.

Вразила учасників гуртка і найправдивіша легенда, що Катерина Білокур, либонь, чи не єдина в світовому мистецтві неосвічена селянка, яка тільки в 40 років з’явилася на мистецькому небосхилі. Студенти дискутували, чи Катерина Білокур є представницею примітивістів, чи майстром народного живопису, чи професійного.

Магістрантка Анастасія Кузьменко зазначила, що свого часу всесвітньовідомий маестро Пабло Пікассо, побачивши на міжнародній виставці в Парижі картини Катерини Білокур, сказав: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!». Він порівнював Катерину з іншою великою художницею-самоучкою — Серафін Луїз із Сандлі.

unnamed

Аспірантка Анна Каюк відзначила, що сучасні вітчизняні дизайнери створили ескізи колекцій одягу за мотивами картин художниці. Отже, творчість видатної українки цікава сучасникам і її необхідно популяризувати.

Вразили магістрантку Вікторію Чоботарьову слова Катерини Василівни: «Квіти, як і люди, — живі, мають душу!». Мисткиня ніколи не зривала їх, а змальовувала, сидячи біля стеблини чи куща, бо вважала, що «зірвана квітка — вже не квітка».

Фото http://cdu.edu.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *