Черкаські студенти радять книги для прочитання

Літо — довгоочікувана пора для студентів. Адже саме в цей час вони звільняються від усіх завдань, від навчання, пар та екзаменів. Проте студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького не радять гаяти літо лише на відпочинок та веселощі.

Пише прес-служба ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Вони зізнаються, що літо — саме той час, коли можна вдосталь начитатися книг. І не тих, які задають викладачі, а ті, що радують душу.

Які книги їм читати влітку не складно, а приємно — розповідають самі студенти.

 

Недбайло Тетяна, закінчила 1 курс ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Цього літа раджу прочитати книги Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом» та Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц».

Книга «451 градус за Фаренгейтом» вчить людей бути вільними й незалежними від думки оточуючих. Завдяки цьому твору я зрозуміла, що люди повинні вміти цінувати всі миті життя, насолоджуватися щасливими моментами і ніколи не соромитися справжніх емоцій та почуттів.

Книга «Маленький принц» заворожує мене своїм цікавим сюжетом та надзвичайною «концентрацією» доброти. Книга, яку можна читати у будь-якому віці. Хоч повість і дещо казкова повість, але впевнена, що кожному дорослому буде корисно засвоїти всі ті істини, про які йдеться у книзі Екзюпері:

«Ти живеш у своїх вчинках, а не в тілі. Ти — це твої дії, і немає іншого тебе».

«Кожна людина повинна прагнути до своєї планети».

«Шукати потрібно серцем».

Літо минає дуже швидко. Робіть все можливе для власного щастя: проводьте час із людьми, яких любите; займайтеся справами, які ви обожнюєте; наповнюйте своє життя творчістю та, звісно, побільше читайте!

blank

Бик Ірина, закінчила 1 курс ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Думаю, що для літа підходить «легка» література. Та, що захоплює так, що не можеш відірватись, і в той же час не змушує постійно заглиблюватись у філософію.

Це можуть бути соціально-побутові романи, детективи, фантастика. Тут уже кожен обирає «свій» жанр.

Я недавно прочитала трилогію «Биті Є» української авторки Люко Дашвар. Це історії про життя хлопців після трагічної смерті їхньої подружки чи коханої Люби, яка впала з мосту в Дніпро. Хлопці чи то живуть, чи виживають: хтось розв’язує давні проблеми, а хтось кардинально змінює спосіб життя для досягнення життєвої мети. Ці історії дають привід для роздумів, змушують і плакати, і сміятись. Але байдужими вас не залишать — це точно.

P.S. читати трилогію треба після книги «РАЙ. Центр» цієї ж авторки. Це і є початок історії про Любу і хлопців.

blank

Юля Бесарабська, закінчила 4 курс ЧНУ ім. Б. Хмельницького

На цей момент я читаю «Сто років самотності» Габрієля Гарсія Маркеса. Ця книга захоплює  своїм сюжетом. Ніби казка, але й історична реальність водночас. Інша книга, яку планую прочитати — «Донька склодува» Петри Дурст-Беннінг. Сюжет такий: Кінець 19 століття. Німецька село здавна славилося майстрами-склодувами. Від батька до сина передавалися таємниці ремесла. Жінки могли тільки прикрашати вироби. Але в родині Штайнману не було синів… Коли батько помер, три сестри — Йоганна, Рут і Марі — залишилися без грошей. І Марі вирішує порушити традицію. У майстерні батька вона потайки робить ялинкові кулі дивовижної краси. Чутка про її майстерність розлетілася миттєво, і одного разу незнайомий чоловік постукав у її двері…

Хоча це історичний роман, але зрозуміло, що про кохання теж буде.

Студенти радять також «Квіти для Елджернона» Деніала Кіза, «країна чудес без гальм і кінець світу» Харукі Муракамі, «Ловець снів» Стівена Кінга для любителів жахів.

Тож читайте з задоволенням!

blank

Олена Тютенко, 18 років, закінчила 1 курс ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Я б порадила не 2, а 12! Американська письменниця Каст Крістін написала чудову сагу «Дім ночі». На жаль, зараз лише російською, українського перекладу поки що немає. Герої книги — підлітки. І щоб герої були сучасними і реалістичними, письменниці допомагала її дочка. Історія фантастична і в той же час реальна. Головна цитата: «Свет не всегда несёт добро — тьма не всегда означает зло». Головні герої переживають труднощі у своєму особистому житті. Читачі мають змогу слідкувати за численними любовними трикутниками. Окрім цього, наші герої ще й рятують світ від схибленої рудоволосої фурії, яка ненавидить чоловіків та й людей взагалі. І ще одне: герої історії — це вампіри!

Від саги неможливо відірватися. Сюжет динамічний і яскравий, хоча основні події відбуваються вночі. Тож раджу прочитати. Але потім буде важкувато повертатися до реального життя без вампірчиків і магії.

blank

Руслан Билина, закінчив 1 курс ЧНУ ім. Б. Хмельницьокого

Я б порадив такі книги: Джоан Роулінг, книги про Гаррі Поттера та Ліна Костенко «Записки українського самашедшого». Останню сам зараз читаю.

Історії про Гаррі Поттера зараз відомі всім і стають дедалі популярнішими. Гадаю, вони не потребують реклами.

«Записки…» захоплюють, відкривають очі на прості проблеми, з яких ростуть глобальні.

 

 

Фото http://www.cdu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *