Черкаські студенти стажуватимуться в Польщі

50 студентів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького у майбутньому навчальному році зможуть пройти тримісячне стажування в академії Яна Длугоша (Польща, Ченстохова).

Про це домовилися представники ЧНУ, які за дорученням ректора перебували в Польщі з робочим візитом, — повідомили в прес-службі навчального закладу.

Очолив делегацію до польського міста Ченстохова проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко. Метою поїздки було наповнення конкретним змістом угоди про співпрацю, укладеної вищими навчальними закладами.

У рамках візиту делегація Черкаського національного провела перемовини з ректором польського навчального закладу Анною Випих-Гавронською та проректорами. Зустрічі відбулися і з керівниками структурних підрозділів Академії Яна Длугоша. Результатом роботи стала домовленість про стажування черкаських студентів у польському навчальному закладі.

Стажування проводиться у межах реалізації державної програми про академічну мобільність, тому для студентів воно є безкоштовним. Для поїздки до Польщі будуть відібрані студенти, що опановують історичні, природничо-математичні, мистецькі спеціальності та спеціальності, пов’язані з соціальною роботою й іноземною філологією. Критерієм для відбору буде їхня академічна успішність. Польську мову студенти зможуть вдосконалити на курсах в ЧНУ, адже тут вже багато років поспіль діє потужний Полонійний центр.

Представники обох вищих навчальних закладів узгодили навчальні плани. Крім того, черкащани порушили питання про запровадження програми “подвійний диплом”, яка вже поєднує Черкаський національний з кількома польськими вишами-партнерами.

Делегація з Черкас ознайомилася з умовами життя і навчання студентів у Ченстохові, оглянула місто, яке є духовною столицею Польщі. Спеціально для черкащан у монастирі Ясна Гура провели екскурсію українською мовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *