Черкаські журналісти мітингували під ОДА

Сьогодні на Соборній площі Черкас зібралися журналісти, щоб ще раз сказати: «Ні — безкарності за злочини проти журналістів!» Правоохоронці, які били журналістів під час подій Майдану в обласному центрі, досі не покарані. Тому вони прийшли зі списком винних у побитті журналіста, фотокореспондента Ігоря Єфімова та тих, хто цьому не завадив.

Інформує “Вичерпно”.

«Вони били журналіста кийками або не заважали його бити. Співробітники батальйону патрульної служби УМВС України в Черкаській області», — йдеться на плакаті.

16650150_1072067109588266_426035455_n

На зустріч із журналістами завітали також головний поліціянт області Валерій Лютий та очільник прокуратури Черкаської області Сергій Овчаренко. Їх запросили журналісти, щоб почути про стан справ із побиттям журналістів, адже справи, на їхню думку, затягуються, розслідування ведеться непрофесійно. А також, важливо знати те, що такого більше на території Черкащини не повториться, щоб журналіст при виконанні своїх професійних обов’язків зазнавав насилля.

16684753_1072067022921608_2082959650_n

 

“Я можу вас запевнити, що правоохоронці діятимуть згідно чинного законодавства. Той перелік прізвищ, який ви надали, буде опрацьований. Ви знаєте, що є кримінальне провадження, але працівники поліції не можуть проводити по своїм джерелам перевірки, тому воно було скеровано до прокуратури”, — сказав Валерій Лютий.

На вимогу ж медійників, щоб він завірив, що випадків побиття журналістів більше не повториться, Лютий відзначив: «Я можу вас запевнити, що черкаські правоохоронці не виконуватимуть злочинних наказів».

Сергій Овчаренко розповів щодо справи, відкритої за побиття журналіста Ігоря Єфімова: “Ви знаєте, що було кримінальне провадження, був обвинувальний акт відносно заступника командира батальйону патрульної служби, який знаходився тоді в автомобілі і не вжив заходів для припинення побиття журналіста. На жаль, суд не підтримав нашу позицію, був винесений виправдувальний вирок, з яким ми категорично не згодні. І на сьогоднішній день внесена апеляція, яка ще не розглянута, тому на сьогоднішній день цей вирок не переглянутий і не вступив у законну силу”.

Також Сергій Овчаренко висловив свою думку, що вирок незаконний, адже «коли підлеглі б’ють людину, він як заступник командира частини, мав припинити ці дії». Тому йому важко зрозуміти мотивацію суду.

«Поки я тут прокурор, то ніхто безкарно не буде бити журналістів», — сказав Овчаренко.

У свою чергу журналісти відзначають, що при розслідуванні цих справ діє «кругова порука».

«Справу розпочали ще у 2014 році, ми назвали купу відео, купу доказів, — відзначив відеооператор, що постраждав під час масового побиття майданівців Станіслав Кухарчук, — проте досі ніхто покараний».

На це Сергій Овчаренко відповів, що ці справи їм по «надуманим причинам» поверталися по 3-4 рази. Тому потрібно вже поцікавитися у суддів, чому так відбувається.

16650475_1072066986254945_1455001686_n

Фото http://vycherpno.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *