Черкаським дошкільнятам покращують харчування

На покращення меню дошкільнят виділили з міського бюджету понад 5 млн гривень. За рішенням депутатів міськради, 40% витрат на харчування бере на себе влада, решта 60% лягає на плечі батьків. Мер Черкас Анатолій Бондаренко наголошує: частково профінансувати такі потреби — це ініціатива міської влади. Держава грошей на оплату харчування дітей у дошкільних навчальних закладах у 2016 році не передбачила, пише “Акцент“.

Та відтепер обіди у черкаської малечі стали смачніші, а порції більші. Міський голова Черкас наголошує: раціон вихованців дитсадків у попередні роки становив близько 50% від потреби.

– Він і зараз не ідеальний, — констатує мер, — але у другому півріччі буде можливість його відкорегувати.

Отже, станом на сьогодні, за словами очільника Черкас, норма споживання м’яса у раціоні дошкільнят зросла з 73% (показник 2015 року) до 85%; риби — з 48% до 70%; олії соняшникової — з 95% до 100%; масла вершкового — з 93% до 100%; молока — з 51% до 70%; сиру кисломолочного — з 57% до 70%; сметани — з 63% до 80%; яєць — з 63% до75%; цукру — з 96% до 100%; картоплі — з 81% до 90%; овочів — з 68 % до 75%. І нарешті у меню малюків з’являться фрукти. До цього їх було передбачено лише 13%. „Тобто на столі дитини яблуко чи мандарин з’являлися раз на місяць“, — не приховує свого обурення мер. Тепер їх кількість збільшено до 50%.

З огляду на нові обставини Анатолій Бондаренко закликає керівників дитячих закладів та батьків тримати питання якості харчування дошкільнят на контролі.
Також мер повідомив: щоб полегшити фінансове навантаження на сімейний бюджет батьків дошкільнят та школярів, за пропозицією депкорпусу та профільних департаментів було передбачено на утримання дитсадків та шкіл 60 млн гривень, ще 10 млн гривень — на поточне утримання закладів, кілька мільйонів — на ремонт туалетів, каналізації, опалення.

Фото rzhyschiv-dnz-sonechko.edukit.kiev.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *