До черкаської прокуратури надійшло понад 10 тисяч звернень торік

Одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури України є розгляд звернень громадян. Ця робота спрямована на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності та правопорядку в державі.

За 12 місяців 2017 року до органів прокуратури Черкаської області надійшло 10 612 звернень, з них 7 447 – вирішено по суті, в тому числі 637 – від народних депутатів України, з числа вирішених 96 звернень задоволено.

З вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування – 5 372, з яких більшість на дії і рішення слідчих органів поліції – 3 075 звернень, з питань виконання функцій представництва інтересів громадян і держави в суді – 241, з питань участі у кримінальному провадженні в суді – 148 та з інших напрямів прокурорської діяльності.

Водночас, майже третина скарг, а саме 3 080 скарг стосувалися питань, що належать до компетенції органів влади та контролю, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю.

Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції від 02.07.2015 за № 577-VIII внесено зміни та доповнення до ст. 5 Закону України “Про звернення громадян”, якими розширено шляхи надходження звернень до відповідних органів за допомогою засобів телефонного та електронного зв’язку.

Так, на телефон “гарячої лінії” прокуратури Черкаської області протягом 12 місяців 2017 року надійшло 95 звернень громадян.

Завдяки упровадженню вказаної форми доступу до органів прокуратури, окрім функції прийняття та оформлення звернень, громадяни у телефонному режимі отримують юридичні консультації за конкретними фактами порушення їх прав, визначення органу, який уповноважений їх розглядати та фахову правову допомогу з інших питань, вирішення яких віднесено до компетенції органів прокуратури.

Упродовж 12 місяців поточного року в органи прокуратури області на прийом звернулися 2 438 громадянин, з яких 292 прийнято керівниками прокуратур різних рівнів. Так, особисто прокурором області прийнято 138 жителів регіону. У кожному конкретному випадку, за наявності підстав та в межах компетенції, вживалися заходи з метою реального поновлення законних інтересів заявників.

Такий підхід надає додаткові можливості реального впливу на забезпечення належного аналізу доводів заявників, визначення найбільш ефективних та оперативних шляхів відновлення порушених прав громадян і позитивно впливає на виключення негативної практики формального проведення перевірок.

Крім того, прокуратурою області постійна увага приділяється удосконаленню діяльності з питань забезпечення доступу до публічної інформації, підвищенню її ефективності.

Упродовж 12 місяців 2017 року до органів прокуратури області надійшло 135 запитів на отримання доступу до публічної інформації.

За результатами розгляду запитів надано 77 інформацій, 41 роз’яснення, 17 запитів скеровано іншим розпорядникам. Відмов у задоволенні запитів не було.

Запити надходили з питань: досудового розслідування – 44, з кадрових питань – 18, з питань представництва інтересів громадян і держави в суді – 8, організаційно-розпорядчої діяльності – 6, підтримання державного обвинувачення – 3, з інших питань – 39.

Згідно із ст. 23 Закону України “Про доступ до публічної інформації” рішення, дії чи бездіяльність органів прокуратури області, як розпорядника інформації, запитувачами до суду не оскаржувалися.

Робота за вказаним напрямом триває.

Фото lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *