Черкаському міському археологічному музею виповнилось два роки

З нагоди цієї річниці колективом музею було створено нову невеличку виставку – “Нові надходження до нумізматично-боністичної колекції Черкаського археологічного музею”, котра демонструє невелику частину надходжень експонатів цього типу до фондів музею за останні півроку, інформує Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Тут можна побачити монети Римської імперії, Золотої Орди, Речі Посполитої, Московського царства, Російської імперії, міжвоєнних та сучасних держав різних континентів, жетони київського метро 1990-х років.

Щодо банкнот, то через їхні більші розміри, вдалося виставити лише мізерну частину поповнень цієї колекції. На жаль, через брак вільної площі немає можливості нормально демонструвати відвідувачам надбання. Лише нумізматично-боністична колекція музею могла б зайняти експозиційну площу, що в десятки разів перевищує дану вітрину. А ще ж є значно більша археологічна колекція, допоміжні палеонтологічна, етнографічна, антична колекції.

Через деякий час більшість матеріалів виставки поповнять постійну експозицію мюнцкабінету музею, решта повернеться до фондосховища. А замість монет і банкнот готуються продемонструвати нові надходження до інших колекцій музею.

– Хотіли б висловити велику подяку усім добровільним помічникам археологічного музею, котрим ми завдячуємо значною частиною цих надходжень, їхні прізвища занесені у відповідну документацію та у список жертводавців музею, котрий згодом буде оприлюднений на сайті музею. – говорить директор Михайло Сиволап. – Також просимо всіх прихильників музею і надалі допомагати нам у розширенні фондової колекції. Сподіваємося, що з часом спільними зусиллями розбудуємо великий і цікавий музей, що став би справжньою окрасою нашого міста.

Фото прес-служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *