Черкаському симфонічному оркестру присвоєно статус академічного

Малому симфонічному оркестру комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» надано статус «академічного».

Повідомляє “0472.ua”

Відповідне рішення було прийнято під час засідання Експертної комісії Міністерства культури України з питань надання статусу академічного творчим колективам України в галузі музичного мистецтва, – повідомляє портал Music-review Ukraine.

Малий симфонічний оркестр КЗ «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» був створений у 2012 році на базі камерного оркестру, заснованого у 1992 році.

За роки активної мистецької діяльності колектив завоював популярність серед тисяч глядачів України та одержав широке міжнародне визнання. Малий симфонічний оркестр є провідним і єдиним мистецьким колективом симфонічного жанру Черкащини.

Самобутність, емоційність та глибина звучання оркестру здобули високу оцінку багатьох відомих музикантів. Завдяки цьому були підготовлені спільні програми з народними артистами України Богодаром Которовичем, Ольгою Басистюк, Ана-толієм Баженовим, Лідією Шутко, Світланою Добронравовою, Євгенією Басалаєвою, Юрієм Кириченком, заслуженими артистами України Надією Петренко, Андрієм Остапенком, Андрієм Ільківим, Віктором Тимцем, Анною Нужою, лауреатом Шевченківської премії Людмилою Монастирською (вокал), лауреатом міжнародного конкурсу ім. П. Чайковського Олексієм Набіуліним (фортепіано), Мирославою Которович та Сергієм Топоренком (скрипка), Олександром Пірієвим та Ярославом Мигалем (віолончель), Кирилом Шараповим (скрипка), Денисом Северином (віолончель), саксофоністом із США Майклом Леонардом, композитором і баяністом із Франції Олександром Шмиковим, піаністом з Італії Фермо Рошіньйо.

Колектив проводить активну гастрольну діяльність по містах України та закордоном: в Латвії, Франції, Польщі, Італії.

За період з 2010 по 2015 роки оркестром було створено 12 концертних програм до ювілейних і пам’ятних дат, близько 30 тематичних та концертних програм. Колектив має фондові записи на обласному телебаченні і радіо та 2 компакт-диски, записані у Франції та в Україні.

Фото https://www.0472.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *