підприємці

Черкаських підприємців навчали торгувати з закордоном у нових умовах

Про це йшлося 20 травня під час форуму-практикуму «Експортно-імпортна діяльність у сучасних умовах», який пройшов у стінах обласної ради. Серед помилок – брак співпраці з органами влади, незнання особливостей законодавства різних країн і механізмів отримання преференцій, які діють для українців у ЄС, США та інших країнах.

Як зазначив віце-президент Торгово-промислової палати України Сергій Свистіль, українським підприємствам потрібно навчитися працювати в нинішніх умовах, коли особливості міжнародної торгівлі стрімко змінюються.

Так, наразі дедалі активніше діє блоковий (союзницький) принцип торгівлі, коли країни групуються в блоки із більш активною торгівлею всередині цих блоків.

Відбуваються процеси спрощення торгівлі – після того, як внаслідок терактів у США 11 вересня 2001 року в багатьох країнах було запроваджено суттєві торгові обмеження.

Значну роль в сучасних умовах відіграє санкційна війна. Сергій Свистіль навів приклад ситуації, коли виробник пива «Оболонь» звернувся до Торгово-промислової палати з проханням посприяти у збереженні продажів цього пива в Росію. Але будь-які зусилля налагодити стосунки виявилися марними. Лише запровадження санкцій на російське пиво дозволили українському виробникові дещо компенсувати втрати за допомогою внутрішнього ринку України.

Іншими особливостями сучасної міжнародної торгівлі є: поява елементів торгівлі без правил, посилення заходів захисту в контексті передкризових очікувань, зміна структури зовнішньої торгівлі сировинними товарами, запровадження принципів рамкових стандартів безпеки, становлення інституту уповноважених операторів і затвердження операторів.

У заході взяли участь представники обласної влади, керівники, менеджери, юристи, бухгалтери підприємств малого та середнього бізнесу. А організаторами виступили Черкаська торгово-промислова палата, департамент регіонального розвитку облдержадміністрації та «Укрсиббанк». Як зазначив президент Черкаської ТПП Сергій Першин, крім навчальної мети, форум-практикум покликаний також виконати інформативне та комунікативне завдання. У ході форуму підприємці мають можливість краще познайомитися один з одним, із владою, налагодити між собою нові ділові стосунки.

Джерело: www.procherk.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *