Черкаський «Азот» провів спеціальні об’єктові тренування з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

Як інформує прес-служба підприємства, навчання направлені на відпрацювання навиків оперативного реагування та взаємодії під час ліквідації наслідків аварії.

До проведення тренувань були залучені всі структурні підрозділи «Азоту», пожежно-рятувальний загін Управління ДСНС у Черкаській області, воєнізований газорятувальний загін, медико-санітарна частина, промислово-санітарна лабораторія та охорона підприємства. Також для ліквідації «аварії» були задіяні різні технічні засоби, автомобілі основного і спеціального призначення.

На "Черкаському Азоті" проведено навчання рятувальників з ліквідації умовної надзвичайної ситуації

«Збереження здоров’я та життя людей для нас є абсолютним пріоритетом, тому ми приділяємо особливу увагу питанням, пов‘язаним з безпекою праці та виробництва. При виникненні надзвичайної ситуації часу на прийняття рішення як правило дуже мало і діяти потрібно швидко та скоординовано. Саме тому ми розробили спеціальні тренувальні програми, у яких змоделювали аварійні ситуації, максимально наближені до реальних. Під час таких тренінгів співробітники на практиці відпрацьовують навики швидкого реагування та правильного алгоритму дій, а також вміння скоординовано працювати у команді», – прокоментував Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ «АЗОТ».

За задумом, надзвичайну ситуацію було змодельовано в цеху М-6 з виробництва карбаміду. Згідно з легендою, «аварія» відбулася внаслідок розгерметизації колони синтезу з подальшим виливом 55 тонн рідкого аміаку. Його випаровування спричинило формування токсичної хвилі, яка вийшла за межі цеху. Під загрозою опинилися 143 працівники товариства. Зона ураження досягала 1,5 кілометра при швидкості вітру 3 м/с.

Для оперативної ліквідації на місці «аварії» був організований спеціальний штаб, до якого увійшли керівники всіх аварійно-рятувальних служб та формувань підприємства, аварійно-ремонтні служби та головні спеціалісти. В районі штабу було розгорнуто додатковий пересувний пункт з видачі засобів індивідуального захисту, пункт проведення дегазації та дезактивації спецодягу від хімічного забруднення. Працівники підприємства, які потрапили в зону ураження, були оперативно евакуйовані. Бійці ВГРЗ увійшли до небезпечної зони в захисних костюмах, щоб ліквідувати витік аміаку та виявити й винести із зони ураження постраждалих. Пожежно-рятувальні підрозділи створили водяну завісу проти напряму вітру, щоб не допустити розповсюдження хмари аміаку та розбавити її. Провели пінну атаку за допомогою чотирьох стволів та обмежили його подальше випаровування в навколишнє середовище.

На "Черкаському Азоті" проведено навчання рятувальників з ліквідації умовної надзвичайної ситуації

«За результатами проведених тренінгів можу сказати, що дана «аварія» була локалізована оперативно. Всі служби спрацювали злагоджено та продемонстрували необхідні знання і високий рівень підготовки», – додав Віталій Скляров.

За його словами, навчальна програма щодо ліквідації аварійних ситуацій складається з теоретичної та практичної частин. Співробітники кожного структурного підрозділу підприємства розділені на групи та проходять заняття за розробленими тематичними планами. Теоретична частина навчань триває протягом року та загалом охоплює понад три тисячі працівників. Після цього набуті теоретичні знання закріплюються на практиці під час проведення тренувань.

Фото прес-служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *