Черкаський науковець-хімік отримав грант МОН для проведення своїх досліджень

Урядом було ухвалено проект розпорядження глави держави про надання грантової допомоги півсотні вітчизняних молодих вчених.  Гроші для цієї допомоги закладено в бюджет на 2017 рік і для їх отримання залишилось лише підписання розпорядження Президентом України, повідомляє сайт Міністерства освіти і науки України.

Повідомляє “Про Все”.

Серед переможців – черкаський науковець, кандидат хімічних наук, викладач Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Гліб Баришніков.

Він був одним із 151 претендента, як взяли участь у конкурсі Державного фонду фундаментальних досліджень, організованого для підтримки молодих вчених. І саме його проект «Механізми перенесення енергії та вібронні ефекти в мультишарових органічних світлодіодах» став одним з переможців.

“Моє дослідження стосується створення новітніх світловипромінюючих діодів, які є найсучаснішими джерелами освітлення, а також невід’ємними компонентами кожного сучасного смартфона, телевізора чи монітора. Просто знайдіть маркування “LED” на вашому гаджеті, щоб впевнитися в цьому, – пояснив  особливості свого дослідження Гліб Баришніков. – Сума ж самого гранту — 60 тисяч грн. Її було оприлюднено разом із оголошенням про конкурс. Кожен проект, що подавався, повинен був мати бюджет з розрахунку: 60 тис. грн для кандидатів наук, 75 тис. грн для докторантів і 90 тис. грн для докторів наук. Є чіткі вимоги до розподілу цих коштів – не більше 60% за заробітну плату, не менше 20 відсотків на матеріали та обладнання, решта – відрахування у бюджет і накладні видатки. У цьому питанні здобувачів грантів консультують фахівці з Державного фонду фундаментальних досліджень.”

Зазначимо, що нині вчений перебуває у Швеції і вже понад рік працює в Королівському інституті Стокгольму, де продовжує свою наукову діяльність в рамках дворічного грантового проекту.

Фото http://provce.ck.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *