Черкаський виш є одним із найактивнішим учасником Проекту ООН і ЄС

Черкаський державний технологічний університет входить до числа найактивніших учасників Проекту ООН і Європейського Союзу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У ЧДТУ пишаються, що навіть таку, здавалося б, «суху» річ як тренінг, тут примудрилися зробити цікавим і захопливим заходом.

Про це інформує “ПРОЧЕРК”. 

“У Проекті ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є університетський компонент. Він у нас – один із найбільш активних. Складається цей компонент із мережі навчальних закладів, які допомагають популяризувати ідею сталого розвитку і забезпечують наукове, освітнє підґрунтя для реалізації цього проекту”, – розповідає координатор проекту ООН/ЄС на Черкащині Ганна Бабкова.

Сталий розвиток – сьогодні одне із основних понять, якими оперує Організація Об’єднаних Націй. У розумінні ООН це – поєднання трьох компонентів: забезпечення соціального, економічного розвитку при збереженні екології.

Черкаський державний технологічний університет був одним із перших вишів, що вступив до Національної освітньої мережі навчальних закладів-партнерів Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». На сьогодні у мережі вже більше тридцяти учасників. Але ЧДТУ, як і раніше – серед найбільш активних.

” Що ми робимо? В останні півроку найпопулярніші наші заходи – це дебати зі сталого розвитку, конкурс студентських наукових робіт і літня школа, – розповіла координатор ресурсного центру зі сталого розвитку ЧДТУ Юлія Ткаченко. – Ну і, звісно, тренінги”.

Першим етапом цьогорічних всеукраїнських дебатних турнірів зі сталого розвитку є обласний. Участь у дебатах взяли старшокласники шкіл Черкащини, а також міста Світловодськ Кіровоградської області. Найбільше учасників було зі Смілянського та Черкаського районів.

“У нас було аж 58 команд, по три учасники в кожній, – розповідає Юлія Ткаченко. – Технологія турніру така: ми відстоюємо тезу ствердження або тезу заперечення, обговорюючи ту чи ту тему, пов’язану зі сталим розвитком. Фінал турніру був феєричним! Такий інтелект, такий креативний потенціал, який мають наші діти, це – щось неймовірне!”

Від слів – до справ. Щоб втілити ідеї сталого розвитку в життя, в ЧДТУ, як і в інших закладах мережі, стає доброю традицією проводити тижні сталого розвитку. Цьогоріч у рамках цього тижня було проведено акцію з висадки дерев на території навчального закладу. Кожне висаджене дерево символізує ту чи іншу ціль сталого розвитку, наприклад, здоровий спосіб життя.

“Ми провели на цьому місці флеш-моб із залученням місцевих жителів. Робили зарядку!” – розповідає пані Юлія.

А 1 червня, у День захисту дітей, активісти ЧДТУ провели «реаліті-тренінг».

“О  7 ранку ми завезли 32 учасників тренінгу в «незнайому місцевість» (це було село Будки Смілянського району) й дали завдання… Завдання було таке: власними руками реконструювати дитячий садочок! До 16 години хлопці та дівчата мали відновити дитячі майданчики, створити елементи ландшафтного дизайну і організувати для дітей свято”, – згадує Юлія Ткаченко.

Зрозуміло, що акції передувала певна підготовка: залучення спонсорів, які завезли на місце акції деякі будівельні матеріали, звукову апаратуру і костюми для свята. Але будівельні інструменти та решту будматеріалів студенти мали шукати на місці, залучаючи місцевих жителів.

” Для учасників тренінгу це був колосальний досвід: вони зрозуміли, що за мінімальних ресурсів можуть щось зробити! І буквально за кілька годин звичайний сільський дитячий садочок став сучасним, який зовсім не поступається будь-якому черкаському!” – наголосила пані Юлія.

За її словами, головна мета стояла в тому, щоб студенти навчилися правильно організовувати роботу, виконуючи поставлені завдання: обрати проектних менеджерів, розподіліти завдання, визначити кількість необхідних ресурсів, залучати допомогу інших людей тощо.

Логічним завершенням роботи в першому півріччі стала літня школа, яка пройшла на базі відпочинку «Рось». Два дні відбувалися тренінги, підбиття підсумків роботи, обмін думками.

“Тільки спільними зусиллями ми можемо зробити життя кращим. Нема чого покладатися на когось, кожен має робити свій внесок у цю справу!” – наголосила Юлія Ткаченко.

Фото procherk.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *