Черкаський виш презентував програму подвійного диплому

Представник Українського Державного центру міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України Айдин Новрузов презентував у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького програму «подвійний диплом».

Про це інформує прес-служба ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

“Айдин Новрузов відповідає за взаємодію вищих навчальних закладів України з вишами Азербайджану, Грузії, Туреччини, — зазначив, представляючи гостя, ректор Олександр Черевко. — На його запрошення цьогоріч я побував в Азербайджані та уклав угоди з низкою вищих навчальних закладів. Обговорили з партнерами напрями співпраці, серед яких — і запровадження системи подвійного диплома”.

За словами Олександра Володимировича, нині питання залучення іноземних студентів на навчання до українських вишів є особливо актуальним. Міністерство освіти і науки готує спеціальний каталог навчальних закладів, які здійснюють підготовку іноземних студентів. Черкаський національний активно розвиває цей напрям і бачить у ньому перспективу. Крім того, постійно розширюється коло міжнародних освітніх партнерів університету. На сьогодні угоди укладено з сотнею вищих навчальних закладів. Результат 2016 року — 10 міжнародних угод та 23 угоди з провідними навчальними закладами України.

“Сучасну вищу і фундаментальну наукову освіту важко уявити без міжнародного співробітництва — навчання, стажувань в закордонний університетах, спільних освітніх програм, розроблених університетами різних країн, — переконаний Айдин Наврузов. — Із часу прийняття Болонської декларації в 1999 році багато зроблено для перетворення європейської системи вищої освіти і вишів країн-учасниць Болонського процесу в ефективне міжнародне співтовариство університетів”.

Ідея впровадження спільних ступенів, подвійних або більш множинних дипломів, стала наслідком прийняття більшістю країн-учасниць Болонського процесу багаторівневої структури вищої освіти, а також сприяння мобільності студентських та академічних кадрів. Разом із тим, вже після прийняття Болонської декларації стало зрозуміло, що програма подвійних дипломів якісно відрізняється від простих обмінів, хоча і є їх невіддільна (частина/ознака) частиною.

Мотивація і цілі програм подвійних дипломів, спільних ступенів різноманітні. Для університетів такі програми служать засобом підвищення ефективності власних програм розвитку, отримання іноземної чи міжнародної акредитації, присвоєння кваліфікацій, які не може запропонувати національна система освіти, підвищення конкурентоспроможності свого вищого навчального закладу або забезпечення додаткових доходів.

Були проведені міжнародні форуми, присвячені розробці і впровадженню програм спільних ступенів та подвійних дипломів. У результаті їх роботи та ділових зустрічей представників країн-учасниць Болонського процесу був вироблений підхід до вирішення питання про визначення поняття «програма подвійних дипломів».

Принципові підходи до формування партнерства при створенні програми подвійного диплома, моделі програм обговорили з представником Державного центру міжнародної освіти директори інститутів, декани факультетів Черкаського національного. Координуватиме цю діяльність в університеті робоча група, яка займатиметься узгодженням навчальних програм вишів-партнерів, а також пошуком нових партнерів для співпраці.

ЧНУ ім. Б. Хмельницького вже має досвід роботи за програмою «подвійний диплом». Її запроваджено в рамках співпраці з польськими колегами з Вищої лінгвістичної школи міста Ченстохова. Нещодавно група викладачів ЧНУ імені Богдана Хмельницького пройшла там міжнародне наукове стажування. Наступне стажування проводитиметься на базі Черкаського національного.

Фото http://www.cdu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *