Черкаський виш уперше потрапив до світового рейтингу QS World University Rankings

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького уперше потрапив до світового рейтингу QS World University Rankings, укладеного британською компанією Quacquarelli Symonds. Поділився цією звісткою завідувач кафедри хімії та наноматеріалознавства цього ж вишу, доктор хімічних наук, професор Борис Мінаєв, інформує “Черкаський край”.

При складанні рейтингу для оцінки репутації навчальних закладів використовувався, зокрема, такий показник, як кількість цитування наукових публікацій за даними баз Google Scholar та Scopus. ЧНУ тут — перший серед українських вишів (а їх у рейтингу цього року 16). Найчастіше цитовані — наукові праці черкащан з хімії, фізики та математики, педагогіки, гуманітарних наук. Насамперед, — праці нашого візаві, а також науковців ЧНУ Андрія Гусака, Тамари Яценко, Гліба Баришнікова, Світлани Жаботинської.

— У мене підібралось багато здібних студентів, ми публікували роботи з теоретичної хімії в журналах, американських, європейських — англійською, звичайно.

— І мова зробила теоретичні розробки черкаських науковців доступними, як мовиться, для світу?

— Так, їм потім дають оцінку. До речі, британський рейтинг враховує й думку авторитетних учених про наукові статті. Роботи повинні бути опубліковані у відомих виданнях, додані до загальної скарбниці знань людства, інакше для чого їх пишуть?

Ще один критерій рейтингу — число студентів на одного викладача (що дозволяє приділити студентам більше уваги), за ним ЧНУ — на третьому місці серед вишів України. Гірше з кількістю наукових публікацій відносно кількості факультетів.

Всього ж британці «зацінили», внісши в рейтинг, 3200 університетів світу. Місце ЧНУ — 221.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *