Черкасці просять встановити контейнери для збору органічного сміття

Встановлення контейнерів для окремого збору органіки просять черкасці. Відповідну петицію зареєстровано на офіційному сайті Черкаської міської ради. Про це повідомяє “Дзвін“.

“Чому в Черкасах потрібно запровадити сортування органічних відходів:
1. Тому що це майже наполовину зменшить навантаження на полігони ТПВ, адже органічні відходи складають 25-35% загального об’єму відходів або більше 50% загальної маси відходів.
2. Підвищить ефективність сортувальних ліній, адже коли у змішаному смітті нема вологих органічних відходів, ефективність сортування збільшується.
3. З органічних відходів отримують біогаз, який можна використовувати для опалення котелень (що зменшує потребу в вугіллі та зменшує витрати на теплоенергію) або для вироблення електрики.
4. Органічні відходи перетворюють на цінне органічне добриво.
За статистикою, кожна середня сім’я викидає 300-500 кг органічних відходів за рік. З цього «сміття» можна отримати найкраще добриво – біогумус, який швидше і краще допомагає рослинам, і розхід його в 20 разів менше ніж гною, він не пахне, не містить патогенних мікроорганізмів і гнилісних бактерій. Для переробки біовідходів як вдома, так і в промислових маштабах можна використовувати каліфорнійського черв’яка.
Органічні відходи можна переробляти за допомогою біогазових установок, внаслідок чого крім якісного добрива утворюється ще й біогаз, за допомогою якого можна обігрівати приміщення або виробляти електроенергію.
Пропоную підтримати перший крок до вирішення питання поводження з відходами, адже відділивши органіку та запустивши процес компостування для міста, ми зможемо озеленити вулиці, двори та парки. Корисний компост піде саме на ці потреби. Наступним кроком буде встановлення сортувальної лінії для всього сміття.” – йде мова у петиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *