Черкасцям нагадали принципи утворення громадських об’єднань

Громадські обʼєднання утворюються і діють на принципах:

1) добровільності – передбачає право особи на вільну участь або неучасть у громадському обʼєднанні, у тому числі в його утворенні, вступі в таке обʼєднання або припиненні членства (участі) в ньому.
2) самоврядності – передбачає право членів (учасників) громадського обʼєднання самостійно здійснювати управління діяльністю громадського обʼєднання відповідно до його мети (цілей), визначати напрями діяльності, а також невтручання органів державної влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в діяльність громадського обʼєднання, крім випадків, визначених законом.
3) вільного вибору території діяльності – передбачає право громадських обʼєднань самостійно визначати територію своєї діяльності, крім випадків, визначених законом.
4) рівності перед законом – передбачає, що громадські обʼєднання є рівними у своїх правах та обовʼязках відповідно до закону з урахуванням організаційно-правової форми, виду та/або статусу такого обʼєднання.
5) відсутності майнового інтересу їх членів (учасників) – передбачає, що члени (учасники) громадського обʼєднання не мають права на частку майна громадського обʼєднання та не відповідають за його зобовʼязаннями. Доходи або майно (активи) громадського обʼєднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського обʼєднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).
6) прозорості, відкритості та публічності – передбачає право всіх членів (учасників) громадського обʼєднання мати вільний доступ до інформації про його діяльність, у тому числі про прийняті громадським обʼєднанням рішення та здійснені заходи, а також обовʼязок громадського обʼєднання забезпечувати такий доступ. Публічність означає, що громадські обʼєднання інформують громадськість про свої мету (цілі) та діяльність.
Утворення і діяльність громадських обʼєднань, мета (цілі) або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоровʼя населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки, забороняються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *