Оновлені Черкаси. Дизайнери побачили основні будівлі такими

Черкаські будівлі можуть стати привабливими. Якщо на них упорядкувати рекламу та звертати увагу на фасад. У червні в Черкасах відбувся хакатон, під час якого дизайнери вигадували, як можна було б упорядкувати споруди.

Про це повідомляє “ІнфоМІСТ”.

Метою хакатону було створення “альтернативної реальності” – показати, який вигляд може мати місто, якщо за справу беруться дизайнери зі смаком і бажанням робити місто комфортним.

Серед об’єктів, навколо якиї креативили дизайнери, – торговельний центр “Смілянський”. Сьогодні він оформлений у яскраво-зелений колір, яки “підсилений” різнокольоровою рекламою.

хак1

Дизайнери пропонують зробити колір будівлі на кавово-молочний. Вивіски пропонують впорядкувати в одному стилі, а різнокольорових – позбутися.

хак3

Є в дизайнерів ідеї і щодо впорядкування колишнього магазину “Юність”. Його можна було б концептуально оформити в одному кольорі, місцями – підсвітити. Окрему увагу дизайнери звертають на оформлення вітрин та озеленення.

юн

юн2

юн3

Зміна оформлення на прикладі одного з магазинів.

юн4

юн5

Окрім торговельних центрів та магазинів на перших поверхах у Черкасах є ще один тип приміщень — квартири, що продали під комерцію. Загальна проблема таких перетворень не тільки у відсутності стандартів оформлення вивісок, але й у відсотності архітектурних стандартів. Зазвичай, новостворені вхідні групи не пасують до архітектури будівлі і жодним чином не підпорядковані міскому середовищу. Альтернатива — у стандартах, вдалих прикладах та рекомендаціях, кажуть дизайнери.

прим

прим4

прим5

Не забули дизайнери і про Будинок торгівлі. “Серце нашого міста — саме так позиціонує себе тогровельний центр. Але ж будь-який лікар, подивлячись на таке серце, констатує: хворе. Будівля повністю перетворилась на коробку, затягнену банерами. У місті здорової людини на першому місці — краса будівлі, а не рекламні площина в центрі міста. Без компромісів”, – зазначають організатори хакатону.

суч

суч2

Приміщення під комерцію, чиї фасади утворюють загальний ряд, все ж могли б дотримуватись єдиного оформлення хоча б у кольорах оздоблювальних матеріалів. Недостатню “яскравіть” компенсують відкриті оформлені вітрини. А оздоблена територія, що враховує потреби пішоходів та створює відчуття затишку, сама притягуватиме людей.

бул

бул2

А таке рішення пропонують дизайнери для ТРЦ “Хрещатик-сіті”. Можна припустити, що рекламні площини — спосіб окупити встановлення сміттєвих баків. Але ж користь можна подвоїти. Наприклад, додавши навігацію.

хр

хр2

хр3

Фото http://infomist.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *