Черкаси – місто для туристів. Думки вголос

Публічні діалоги щодо туристичного майбутнього Черкас тривають. За результатами попередніх зустрічей було утворено робочі групи за інтересами. Викристалізувалися такі ідеї, як: водні атракції, пішохідний Хрещатик, туристичний тролейбус, парк велетнів, фестиваль кобзарства та козацтва і музей українських шлюбних традицій.  Саме ці пропозиції лягли в основу чергового обговорення.

  • Перед нами стоїть кілька цілей, – нагадала координаторка проекту «Київський діалог» в Черкаській області  Тетяна Кавальчук. – Зібрати думки щодо розвитку туризму у Черкасах. Згуртувати людей навколо ідей та визначитися з тим, якої саме підтримки ми потребуємо від міської влади.

Аналіз проблем, які належить вирішити для того, аби перетворити обласний центр на місто, привабливе для колекціонерів вражень, засвідчив: Черкаси не можуть похизуватися великою кількістю історичних об’єктів. Якщо вони і є, то розкидані містом деінде. А крім того їх історичний потенціал майже не використовується. А ще додайте сюди незручне транспортне сполучення, якість доріг та інше.

Вкотре зустрівшись за столами, учасники публічного діалогу узялися конкретизувати ідеї та визначатися з ресурсами, необхідними для їх втілення.

Туристичні місця в Черкасах

Унікальна башта Шухова, живі фонтани, музей українських шлюбних традицій, тематичний аквапарк у промзоні колишнього цукрового заводу. Усе це може стати реальністю для Черкас. Але родзинкою, на думку учасників обговорення, безумовно, буде спорудження розважального парку велетнів «Вернигора».

blank

Автор ідеї дизайнер Сергій Саричев роз’яснив:

  • Це ландшафтний майданчик, на якому розміщено гігантські версії звичайних речей. Має здаватися, що тут живуть велетні, які користуються всіма цими речами. Крім того вони  ще й матимуть функціональне призначення. Наприклад: табурет – альтанка, миска – басейн, чашки – карусель, лінійка – гойдалка, водопровідний кран – водоспад.  На базі парку можна буде влаштовувати різноманітні заходи:  свято рекордів, свято гігантської піци, ковбаси, хліба .

На думку Сергія Саричева, владі міста не доведеться витрачати значних коштів на спорудження об’єктів парку, оскільки зацікавлені у рекламі своєї торгової марки компанії профінансують їх самі.

Орієнтири для атракцій

Черкаська набережна від річкового порту і до дамби має перетворитися на трасу здоров’я. У цьому упевнені містяни, що розробляли орієнтири для атракцій.

  • Така набережна стане улюбленим місцем для активного відпочинку легкоатлетів, велосипедистів, любителів роликових ковзанів, гіроскутерів, самокатів. Тут же діятимуть пункти прокату. Можна продумати варіанти екстремального відпочинку, – поділився своєю ідеєю студент Дмитро Поздняков.

Учасники обговорення нагадали: у 2015-ому році було прийнято міську програму розвитку велосипедної інфраструктури. Вона обіцяла  справжній рай для велолюбителів , але в бюджеті гроші на 5-річну програму велоперетворень досі не передбачені.

Зоною для змагань байдарочників, плавців, розвитку вітрильного спорту  могла б стати акваторія Дніпра.  А реалізація проекту «Сімейний маршрут»   заохотила б  відпочивати у туристичних Черкасах українські родини з різних міст.

Історичний потенціал міста

  • Перед Черкасами стоїть виклик стати козацькою столицею, – зазначив керівник Лицарського ордена козаків характерників Павло Теличкін.

Він поділився з аудиторією планами провести козацько-кобзарський фестиваль та відродити козацтво як школу гармонійного розвитку людини.

blank

  • Фестиваль має пройти у селі Чубівка. Там існувала козацька школа, де викладали бойову науку. Там проходив вишкіл Петро Сагайдачний, – розповів ідейний лідер проекту.  – Чому б Черкасам не стати Центром  козацьких бойових мистецтв? Була б така собі «Черкаська січ» з польовою кухнею, козацькою аптекою, легендами характерників. Бо поки що туристи ідуть подивитися на храм «Білого лотоса».

Втім братися за розвиток традицій не варто, допоки не буде  економічної основи. Без грошей цю ідею не розвинути.

А модератор публічного діалогу Тетяна Кавальчук наголосила, що на самому ентузіазмі реалізувати замислене не вдасться. Потрібні інструментальна підтримка, фінансова, організаційна, технічна, навчальна. І все це ляже в основу Програми розвитку  туризму у Черкасах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *