Чому зірки та бізнесмени відмовляються від смартфонів?

Впливові бізнесмени, зірки і звичайні люди дедалі частіше відмовляються від смартфонів і переходять на старі моделі мобільних телефонів, пише BBC Україна.

Серед пасажирів метро, які прямують на роботу в центр Нью-Йорка, Денні Ґронер дещо вирізняється. Він один з небагатьох людей у поїзді, хто не дивиться в маленький екран свого смартфона. Денні пишається тим, що не належить до майже двох третин американців, які мають смартфони.

Як і відомий мільярдер Воррен Баффет та керівник інвестиційної компанії Blackstone Group Стівен Шварцман, Ґронер користується старим телефоном-розкладачкою, з якого він може зробити дзвінок або надіслати СМС-повідомлення.

Денні Ґронер не старомодний дідуган. Йому 32 і він належить до цільової аудиторії смартфонів. Він працює менеджером у великому фотоагенстві Shutterstock – одній з найуспішніших компаній Кремнієвої долини, акції якої коштують 1,2 мільярда доларів.

Його офіс знаходиться в розкішній штаб-квартирі компанії, що займає два поверхи Емпайр-Стейт-Білдінг, і обладнана в найсучаснішому стилі з гойдалками, ігровими кімнатами та студіями для йоги.

Редакторка VogueГоловна редакторка американського Vogue Анна Вінтур має кілька телефонів, але надає перевагу старомодній розкладачці

Проводячи більшу частину життя в оточенні технологій, Ґронер має однозначну позицію щодо того, чому він вирішив відмовитись від смартфону.

“Я боюся вигоріти на роботі, – каже він. – Я щодня проводжу 13-14 годин перед екраном комп’ютера, і мені здається, цього цілком достатньо. Я не хотів би, щоб час перед екраном збільшився до 17 годин”.

Незважаючи на його прихильність до старомодних пристроїв, він визнає, що загальна відмова від смартфонів неможлива. “Якби всі зробили, як я, робота зупинилась би”, – запевняє Ґронер, хоча й вважає, що без смартфона він працює краще.

Під час дослідження впливу техніки з екранами на працівників різних галузей з’ясувалось, що “найбільший ефект на людину з-поміж усіх пристроїв справляють саме смартфони”.

Професорка психології з Гарвардського університету Доктор Голлі Паркер вважає, що використання старих моделей телефонів допомагає людям визначити межу між роботою і домом.

“Люди не повинні обирати між двома крайностями: я ніколи не зможу перевірити, що відбувається на роботі за її межами, та я повинен робити це постійно”, – зазначає вчена. Вона вважає, що компанії отримали би користь у вигляді підвищення продуктивності своїх працівників, якби дозволили їм створювати індивідуальний простір для відпочинку від роботи.

Прихильники ретро

Зростаюча популярність телефонів старих моделей пояснюється тим, що людям набридла залежність від смартфонів. Коли ви починаєте користуватись телефоном-розкладачкою, ви робите сміливу заяву, що ви є власником свого життя”, – зазначає адвокат і фахівець з питань етики технологічного світу Девід Райан Полгар.

Тим не менш, на його думку, існують й кращі способи продемонструвати, що ви вмієте обмежувати втручання технологій у ваше життя. Треба просто не тримати смартфон весь час.

“Якщо людина, яка працює в галузі сучасних технологій, користується телефоном-розкладачкою або хтось свідомо відмовляється від свого смартфону, вони демонструють свою силу волі і свободу, – каже Девід Полгар. – Це ознака статусу”.

Звичайно, досягти такої самодисципліни прагне багато хто, але вдається це далеко не кожному.

Бізнесмен з телефоном-розкладачкою Вміння відмовитись від смартфона демонструє бажання контролювати своє життя самому

Дехто навіть вважає, що право людей вимикати свої смартфони має регулюватись законодавством. Франція, приміром, є першою країною, яка збирається розглянути законопроект про “право відключати електронні пристрої”.

Цікаво, що законопроект ініціювали не профспілки, а заступник директора французької багатонаціональної телекомунікаційної корпорації Orange Бруно Меттлінг, який у вересні минулого року представив міністру праці Франції доповідь про віртуальну працю.

Пізніше в інтерв’ю на радіо Europe 1 він пояснив, що, хоча працівники не мають юридичних зобов’язань залишатися на зв’язку поза робочим часом, у реальності стосунки з керівниками складаються інакше.

Навіть якщо нас буде захищати закон, для більшості з нас здається майже неможливим протистояти спокусі востаннє перевірити електронну пошту або повідомлення, перш ніж заснути.

Ось що змусило Еллін Шук, директора з управління персоналом міжнародної консалтингової фірми Accenture, сісти на “технологічну дієту”. Після того, як їй не вдалось позбутися “айфона” на тумбочці біля ліжка, на початку минулого літа вона купила собі телефон-розкладачку. Він не мав назавжди замінити її смартфон, але вона вмикала його тоді, коли намагалась відключитись від роботи.

І їй вдалось. У результаті цього свідомого кроку назад, з точки зору прогресу технологій, вона могла всі вихідні провалятися на пляжі, відпочиваючи від роботи і не перевіряючи свій телефон.

Ґронер запевняє, що більше ніколи не повернеться до смартфона. “Знайомі кажуть, чому просто не залишити телефон в кишені і не вмикати його. Проблема в тому, що я собі не довіряю, – зізнається чоловік. – Якби смартфон був доступним, я би так і не подолав би залежність від нього”.

Фото BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *