Чим запам’ятався День Незалежності в Черкасах?

«Учора в Черкасах ми святкували Незалежність дуже незвично», –  так на своїй сторінці в Facebook написала засновник організації «Промолодь» Даша Подолян.

Упродовж  святкування 24-го серпня команди місцевого бізнесу, мерії, поліції годин 5 поспіль бігали, повзали в грязюці, вирішували  логічні задачі, крізь дощ і загрозливий вітер з Дніпра.

Цікавим заходом відзначення 25 річниці незалежності став фестиваль  тімбілдінгу “Summer Challenge 2016”. Протягом дня  25 команд, що втілюють власні громадські проекти,  показували  і розказували  про те, чим займаються, влаштовували майстер-класи, презентації.

«Їхні стенди із зображеннями розпливалися  від дощу, зачіски і одяг вже давно втратили святковий вигляд, але вони не втомлювались кожному охочому розповідати про свою ідею і робили це з неймовірним натхненням та свіжістю», – пише Даша Подолян.

24 серпня не забули за розваги для маленьких українців. Організували майданчик із науковими експериментами, окрему зона з творчими майстер-класами і неймовірно демократичний простір з купою соломи, який привів малечу у шалений захват. Ні слова про батути і платні атракціони.

Протягом дня під час святкування місцеві кав’ярні винесли свої кавові машини і смачну їжу прямо на берег річки і до самісінької ночі зігрівали усіх на фестивалі не тільки напоями, а й приємним спілкуванням.

Усе це зроблено силами понад 100 волонтерів, які вигадували, планували, домовлялися, просили, монтували, сколочували, кріпили, тягали, розставляли, сумували, раділи, плакали і сміялися, недосипали, але продовжували готувати цей фестиваль.

Це був абсолютно новий формат міського свята, створеного самими містянами. Свята без пафосу, без гучних викриків. Свята, з величезною кількістю роботи, взаємодії, труднощів. Свята, яке показує, що ми хочемо жити цікаво, розумно і насичено і готові заради цього упахуватися навіть у день самого свята.

«На фестивалі ми  з Alex Salio, Тамила Залозна та Victor Kolomiyets акуратно розвішували фоточки і кріпили малюночки, які показують суть нашого проекту Вивіска LAB. Розповідали, чому не можна завішували кольоровою плівкою вікна будинків. Чому вивіска має бути зручною для читання за розміром і кольором. Чому потрібні єдині правила оформлення міського простору в Черкасах. І чому ми вирішили цим займатися. Водночас ми проводили голосування по літньому театру, деталі якого є тут http://promolod.pp.ua/sylvan-theatre-voting/. Цікаво було спостерігати, як люди обговорюють архітектурні проекти, які знаходять переваги чи недоліки. Як детально читають описи і роздивляються схеми, або ж просто емоційно реагують на зображення і роблять свій вибір», – ділиться враженнями Даша Подолян.

Як інформує засновниця організації «Промолодь» вони  провели незалежний і потужний міжнародний архітектурний конкурс, гроші на призовий фонд якого збирали усією громадою. Ця ж громада обере проект-переможець. Уже зібрано спільноту молодих дизайнерів, які готові розробляти альтернативні варіанти вивісок і людей, яким такі варіанти подобаються.

«Багато емоцій від вчорашнього дня. Багато вдячності. Відчуваю, що так і має бути», – резюмує Даша Подолян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *