Чим запам’ятався виконком за 100 днів роботи

15 липня збігає 100 днів від початку роботи Черкаського міського виконкому. Термін, коли вже можна говорити про те, що зроблено та проаналізувати те, над чим ще варто попрацювати.

Повідомляє “Вичерпно”. 

Склад нового виконкому був затверджений 12 лютого. На сесії міськради за нього проголосувало 22 депутати, хоча дві фракції — «Самопомочі» та «Партії вільних демократів» відразу заявили, що не будуть голосувати за цей виконком. А депутат від ВО «Черкащани» Павло Карась назвав прийняття цього виконкому «кримінальним переворотом» в міській раді.

Та попри це, склад виконкому був затверджений. До нього вже традиційно ввійшли представники громадськості, серед яких найбільш помітними постатями стали «азовець»  Дмитро Кухарчук, «автомайданівець» Роман Ганзевич та громадський активіст Іван Кієнко.

Проте працювати новий виконком почав лише 7 квітня. Внаслідок того, що два заступники міського голови Роман Буданцев та Ігор Коломоєць з об’єктивних причин не могли раніше приступити до виконання своїх обов’язків.

Населенню цей виконком за, можна сказати, три місяці роботи запам’ятався в першу чергу безкоштовним проїздом для школярів та студентів, забороною музики в маршрутних автобусах (а все починалося тільки з шансону!!!), а також готовністю бути більш відкритими шляхом голосування проблемних питань у поіменному режимі. «Пошуміло» в Черкасах рішення виконкому не нагороджувати Митрополита Черкаського і Канівського Софронія за проектування ним Михайлівського кафедрального собору. Взявся виконком і за впорядкування тимчасових споруд в місті. Навіть затвердили Програму впорядкування ТС і зовнішньої реклами. Хоча паралельно і голосуються питання по наданню дозволів на встановлення нових кіосків. Проте особливо одіозні власники МАФів таки довели навіть найбільш терплячих членів виконкому, що вони написали заяву в поліцію за порушення порядку під час засідання.

Ну і звичайно не бачений до цього в місті ремонт доріг і тротуарів, який вже стали помічати навіть закоренілі скептики.

Якщо ж оцінювати «трудолюбивість» нових виконкомівців у цифрах, то загалом же за 100 днів роботи нового виконкому відбулося 18 засідань, на яких було розглянуто близько 500 рішень. Щоправда одне засідання не відбулося, оскільки не зібрався кворум, а одне було зірвано підприємцями, які зверталися за дозволами на встановлення тимчасових споруд в місті.

Переважна більшість членів виконкому справно беруть участь у  засіданнях, хоча і бувають прогули через відпустки, відрядження, або ж вони не просто не пояснюють свою відсутність.

Статистичні дані про відсутність членів виконкому на засіданнях, надані Черкаської міською радою, наступні:

infografika-vykonkom

Також у міськраді повідомляють, що виконавчі органи приступили до виконання всіх рішень виконкому. 87% рішень передбачали вчинення певних одноразових дій і виконані в повному обсязі. Строки ж виконання інших рішень ще не закінчилися, тому вони перебувають на контролі у відповідних служб та заступників міського голови. Жодного проекту рішення відхилено не було.

Тоді, у перший день роботи нового виконкому перші постаті міської ради – мер Анатолій Бондаренко та секретар міськради Олександр Радуцький були сповненні надії, що цей склад виконкому покаже ефективну роботу, яка призведе до якісних змін в місті.

«Після більш як чотирьох місяців моєї роботи на посаді міського голови, відбулося перше засідання виконавчого комітету в новому складі. Як на мене, сьогодні ця команда показала, що здатна спрацюватися, а в разі чого – знайти компромісне рішення. Це той склад, який, впевнений, дозволить виконавчій владі працювати ефективно. І врешті жителі нашого міста побачать якісні зміни», – написав Анатолій Васильович на своїй сторінці у «Фейсбуці».

У тій же соцмережі поділився своїми враженнями від першого засідання і Олександр Романович: «Приємно, що перше засідання виконкому в новому складі пройшло з одностайним голосуванням та в повному складі. Це свідчить про конструктив між владою та громадськістю, яка є частиною виконкому».

Своєму оптимізму секретар міськради не змінив і надалі. На думку Олександра Радуцького робота нинішнього виконкому відрізняється більшим конструктивізмом. Якщо в минулому році, за словами Олександра Романовича, багато часу віднімали суперечки з колишнім міським головою, то в цій команді він знайшов більше однодумців. Спростовує він закиди і щодо нефаховості нинішнього складу виконкому: – Як на мене, зараз прийшли люди, які розуміють, що тільки злагоджена спільна робота, а також контроль за виконанням рішень, можуть принести гарний результат. І ми вже зараз бачимо результат. Не потрібно далеко ходити. Спитайте пересічного мешканця Черкас, що зараз відбувається в місті і він вам скаже: відбувається ремонт доріг, тротуарів, капітальні ремонти шкіл і садочків. Загалом те, чого не було протягом багатьох останніх років. Навіть по тому, що бюджет цього року був прийнятий у лютому, а не у травні, як минулого, можна судити, що працює команда, об’єднана спільною метою.

Командою однодумців називає нинішній склад виконкому і заступник міського голови Ігор Коломоєць. Відмічає, що бажання працювати у всієї команди вже принесли перші результати, які він може виділити в сфері, якою опікується: «Хочу відмітити, що в цьому році кошти на ремонти шкіл, садочків і лікарень зайшли в червні. Вже зараз там повним ходом йдуть роботи. Працівники закладів приємно здивовані, що всі необхідні роботи вони зможуть зробити влітку, а не як завжди в жовтні чи листопаді. Тому є надія, що 1 вересня оновлені школи і садочки будуть готові приймати наших дітлахів. Це, на мою думку, велике досягнення. Серед побажань, хотілося б більш тісної співпраці по МАФам. Тим паче зараз, коли ми взялися за упорядкування стихійної торгівлі, ми маємо вирішити й питання з більш ніж 300 незаконними тимчасовмим спорудами і рекламними щитами. Тому ми будемо ініціювати винесення на виконком цього питання. Лице міста має бути красивим».

А от член виконкому від громадськості Роман Ганзевич далеко не так позитивно оцінює командну роботу виконкому. Серед головних його претензій є те, що громадськість досі не може впливати суттєво на прийняття важливих для міста рішень, а просто залишається спостерігачами. Незадоволений він і рішеннями виконкому по видачі дозволів на встановлення в місті тимчасових споруд. Позитивним моментом вважає те, що в місті почалися активні ремонтні роботи, головне, говорить, щоб до їхньої якості не було претензій.

” Зазвичай нас ставлять перед фактом. Всі ті проблеми, які ми озвучували і просили завчасно надавати нам інформацію, особливо про важливі якісь рішення – про приватизацію чи фінплан комунальних підприємств, цього досі не робиться. У кращому випадку за день надається. А дуже часто ми приходимо на виконком і там з’являються додаткові питання, по яким ми маємо прийняти рішення не вникнувши абсолютно у справу”,

Не задоволений роботою виконкому і інший член від громадськості, керівник ЦК «Азов» Дмитро Кухарчук: «Коли в країні іде війна, всі ресурси мають витрачатися на перемогу у цій війні. Немає різниці, хто скільки вкрав на дорогах, або як показушно розганяють людей, які хочуть заробити хоч копійку. Виконком — моє повне розчарування, та все ж будь-яке проголосоване рішення, позитивне чи навпаки, не має значення в глобальній картині. Є три людини від громадськості і Ігор Коломоєць, які намагаються щось блокувати, але ж хіба це противага?»

І хоча дійсно не обходиться без непорозумінь, заступник міського голови Геннадій Шевченко вважає, що вони рухаються в правильному напрямку: «Я пам’ятаю, що я казав перед тим, як цей виконком запрацював. Я казав, що він буде технічним і конструктивним. Так і сталося. Чому технічний? Є команда, є передвиборча програма Бондаренка, яку підтримала громада, є спільне бачення розвитку міста. Ми рухаємось в розрізі цього. Зміни вже видно неозброєним оком. Звичайно є якісь тертя і суперечки, але без цього в роботі не можливо обійтись».

Як би там не було, вже незабаром мешканці міста самі зможуть оцінити роботу і нового виконкому, і нової команди, що прийшла до влади…

Фото http://vycherpno.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *