Де найкраще зберігати гроші?

Про нові та перевірені способи зберегти гроші розповідають “SV Development“.

ДЕПОЗИТИ

Як зізнаються українці, найчастіше воліють зберігати кошти на тримісячних вкладах, причому довіряють в основному держбанкам або з іноземним корінням.

“Заощадження намагаюся зберігати у валюті – в основному в доларах, євро. Причому завжди користуюся послугами кількох банків, щоб депозит в нацвалюті не перевищував 200 тис. грн, які гарантовані виплати в разі банкрутства фінустанови. Тобто з урахуванням валютних коливань намагаюся в одному банку тримати не більше $ 6 тис. “, – говорить одеський підприємець Олег Рєзніков.

Також українці намагаються вибирати для зберігання коштів банки, де мінімум комісій, наприклад, за зняття коштів з рахунку, або можна відмовитися від автопролонгації вкладу. При цьому намагаються класти гроші на депозитні рахунки з капіталізацією відсотків, щоб отримати максимальну прибутковість.

“Щоб можна було залізно зняти гроші після закінчення депозиту, завжди відмовляюся від автопролонгації, тому що боюся повторення подій 2008-2009 років, адже тоді складно було” видряпати “гроші з банку. А ще останнім часом почала стежити за новинами банків, де є клієнтом. Проблема в тому, що почали з’являтися нові комісії, наприклад, на зняття коштів з поточного рахунку. в одному випадку серйозно “потрапила” на гроші: коли знімала $ 10 тис., довелося заплатити 2000 грн комісійних. Тепер в цьому банку не обслуговуюся ” , – говорить киянка Євгенія Сидоренко.

ГРОШІ ХОВАЮТЬ В УНІТАЗ ТА ПОГРІБ

Ті ж, хто не може дозволити собі оренду сейфу, користуються старими методами заощадження цінностей – в туалеті, ванній, меблів. “Звичайно, злодії добре знають, де шукати заощадження. Але завжди можна придумати складні хованки – меблі з подвійним дном, тайники під кахлем, пластиком. Родичі, наприклад, діють хитро: гроші зберігають в банку, але вдома є золото. Щоб заплутати злодіїв на випадок форс-мажору, по квартирі розтиканої срібні прикраси, біжутерія, підроблені купюри.

Рідні сподіваються, що завдяки таким хитрощам реальні хованки залишаться недоторканими “, – говорить киянка Ірина Остроушко.

Крім того, українці довіряють сейфам, тому при необхідності їх купують. Але по факту “залізні ящики” частіше використовуються для зберігання документів в надії, що на папери злодії не поласяться. А ось якщо у кого є свій будинок або дача, то гроші і золото довіряють землі. “Цінності краще зберігати в пластиковій ємності, так як не розіб’ється, як скло. Її можна закопати в затишному місці в саду або льосі”, – каже сільський житель Анатолій Севостьяненко.

ПОРАДИ: СЛІДКУЙТЕ ЗА ЗАМКОМ СЕЙФІ У БАНКУ

Експерти відзначають, що після двох років кризи довіру населення до банків справді повертається – цю тенденцію можна відзначити по зростанню обсягів вкладів українців.

“Депозити в гривні почали рости з жовтня 2015-го, в валюті – з грудня. Але темпи приросту в порівнянні з обсягами зняття до цього поки невеликі. Так, валютні вклади зараз ростуть на десятки мільйонів в місяць, а тільки за 2015-й вони скоротилися на $ 5 млрд. Депозити в гривні зростають на 2-4 млрд на місяць, але в початку 2014-го їх було на 65 млрд більше “, – роз’яснює аналітик” Простобанк консалтинг “Іван Нікітченко.

За його словами, остання криза, внаслідок якого нацвалюта знецінилася в три рази, змусила українців серйозніше ставитися до диверсифікації заощаджень: “Згідно зі статистикою на початок 2016- го, 48% вкладів відкрито у гривні, 43% – в доларі і 9% – в євро . тобто населення діє правильно, захищаючи себе від валютних стрибків і інфляції “. Експерт каже, що якщо в цьому році курс валюти стабілізується, інфляція сповільниться до 15%, а валютна політика НБУ лібералізується, то депозити будуть і далі привабливі для населення, оскільки дозволять примножувати заощадження.

РИЗИКИ

На думку експертів, щоб депозити залишалися спокійним інструментом збереження коштів, то потрібно уважно перевіряти інформацію про банки, де зберігаються гроші. Для цього досить стежити за новинами, ближче познайомитися з менеджерами.

“Якщо з’являються тривожні чутки або ставки по депозитах починають рости, варто поцікавитися – чи все в порядку в банку”, – радить Нікітченко. Що стосується індивідуальних сейфів, то тут також не заважає тримати пильність. “Не раз з’являлися чутки, що комірки можуть обікрасти. Щоб цього не сталося, можна зробити опис вмісту сейфа. Також варто поспілкуватися зі знайомими і менеджерами – щоб порівняти інформацію і відгуки про послуги, що цікавить банку. Важливо завжди перевіряти ще раз, закрили ви замок, в тому чи порядку залишили речі, як і при останньому відвідуванні “, – говорить Нікітченко.

Фото accmedia.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *