паркування

Де паркуватися у Черкасах?

В Україні штрафи за порушення правил дорожнього руху вже давно не несуть ніякої виховної функції. У першу чергу, «завдяки» оспіваним анекдотами працівникам ДАІ. У другу – через тотальне нехтування ПДР водіями.

123Нещодавно журналісти ТСН кілька днів чергували на під`їздах до Верховної Ради України.

За словами поліцейських, народні обранці масово порушують щонайменше три правила: зупиняються там, де зупинка заборонена; паркуються на пішохідних переходах та на Т-подібному перехресті.

Правила дорожнього руху «мають на увазі» нардепи незалежно від партійної приналежності. Порушують депутати від БПП і Народного фронту, Батьківщини й Радикальної партії, «залітають» міністри та їхні заступники…

За приблизними підрахунками поліції, за умови фіксації всіх без виключення порушень ПДР народними депутатами біля парламенту, щотижня з нардепів та їхніх водіїв до бюджету можна назбирати близько 68 тисяч гривень. Враховуючи реальні прибутки українських парламентарів – такий розмір штрафів не може їх не перевиховати, ні налякати…

Нехтування ПДР – норма життя для значної частини черкаських водіїв. Скандали з місцевою поліцією через порушення правил паркування влаштовували заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко та депутат Черкаської облради Микола Булатецький. Штрафували й інших депутатів.

За оцінкою прес-секретаря поліції Черкас Зої Вовк, у березні-квітні 2016 року в обласному центрі поліцейські винесли 1 623 постанову про порушення ПДР. Порушникам було виписано штрафів на півмільйона гривень.

У поліції жартома зазначають, що якщо весняну динаміку буде збережено, то бюджет Черкас до кінця року поповниться на понад 5 мільйонів гривень.

Таким чином, за швидкістю наповнення штрафами міського бюджету поліція незабаром може скласти конкуренцію промисловим підприємствам міста – так званим бюджетоутворювачам … Чи правильно це – уже інше питання.

Попри декларації Авакова про нові принципи роботи оновленої служби (підвищення ефективності в стосунках із громадянами, висока довіра із боку людей), нова поліція продовжує слідувати каральним традиціям «старої знайомої» ДАІ.

До болі знайому кожному водієві картину – чергування даішників на ділянках доріг, де «не порушити» практично неможливо – сьогодні відтворює нова поліція, штрафуючи водіїв там, де припаркуватися без порушень практично і ніде. Не треба бути Макаренком, аби зрозуміти, що регулярні покарання не можуть перевиховати не те, що дорослого дядька-водія, а навіть дитину. Особливо, якщо цим водіям дійсно ніде паркуватися.

Чи не простіше було би міській владі, дивлячись на цю карусель «парковка-штраф- парковка- штраф», що часто розгортається просто під її владними вікнами, одним махом задовольнити всіх, створивши по місту систему цивілізованих платних парковок?

Водіям – вільні паркувальні місця, поліції – менше роботи, бюджету – кошти із паркоматів? Зважаючи на постійно зростаючу кількість авто у Черкасах, гарантуємо: на штрафах бюджет не втратив би. І нехай би це було, як у тих цивілізованих країнах, до яких числа Україна так хоче втрапити: паркування короткочасні – безкоштовно, паркування тривалі – за гроші.

Або, як це діє вже подекуди у Києві: безкоштовно – лише перша година – і таким чином, парковки не «стопорять» ті, кому треба лишити авто на увесь день, а то – і на тиждень.

Чому цього і досі немає у нас? Певно, тому, що навіть перші місяці роботи нової поліції яскраво підтвердили: для черкаських владців проблеми паркувань немає – бо самі вони паркуються, де хочуть.

Ситуацію могла би переломити жорстка нетерпимість суспільства, особливо молодого покоління, до високопоставлених порушників ПДР, до людей, які вважають, що їхній статус дозволяє їм паркуватися там, де зручно, а не там, де можна. Більше ніж очевидно, що негативний суспільний резонанс на хамство Булатецького й Шевченка мав серйозне профілактичне значення для всіх членів їхнього чиновницько-депутатського «прайду». Бо сьогодні масовий осуд в соцмережах за рівнем впливу не поступається «проработкам» на партійних зборах за часів всевладдя компартії…

Дотримання правил, це стосується і паркування – підґрунтя нормального співіснування громадян у будь-якому цивілізованому суспільстві. І завдання влади, яка ці правила встановлює – забезпечити для людей можливість їх виконання. Якщо людина не зможе виконати правила – аби уникнути покарання, вона буде намагатись їх «обійти» – і саме це є однією із головних причин корупції.

Підприємець, якого поставили у патову ситуацію непомірні податки, нестиме хабар податківцю. Водій, якого «ловлять» на порушенні, якого він просто не може уникнути, намагатиметься «відкупитись» від поліцейських. Відтак, радість із приводу «ударного» поповнення новою поліцією бюджету штрафами водіїв за неправильне паркування може бути передчасною і нетривалою. Якщо не забезпечити для водіїв можливості цивілізовано паркуватись і нещадно штрафувати їх за порушення цих правил – ми отримаємо нову-стару поліцію, із звичними для нас хабарами та корупцією.

Джерело: www.pro-vincia.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *