День народження села – у день народження незалежності

У той час, коли Черкащина святкувала річницю незалежності, подвійне свято мали мешканці шести об’єднаних територіальних громад, де 24 серпня відзначали водночас і день села.

У більшості сіл Черкащини день села відзначається зазвичай у день великого православного свята – Трійці, Івана Хрестителя, Покрови, Спаса або Святого Миколая. Село Суха Калигірка (Мокрокалигірської ОТГ) відзначає день села на Івана Богослова, церква імені якого є великою місцевою пам’яткою. Є села, які день народження відзначають у день отримання ними магдебурзького права (самоврядування). Село Юрчиха (Кам’янська ОТГ) своє свято відзначає у День прапора.

А от Іваньки, Білозір’я, а також Тимошівка (Кам’янська ОТГ),  Багва, Улянівка (Буцька ОТГ), Петрушки (Карашинська ОТГ),  Марійка, Вільшанка (Жашківська ОТГ) дні народження села відзначають саме 24 серпня – у день, коли народилася незалежність України.

– Цей день ми вирішили відсвяткувати спільно всією громадою, – говорить голова Іваньківської ОТГ Леся Поліщук. – З інших сіл громади до Іваньок людей доставили автобусами. Запросили виступити творчі колективи. Напекли короваїв, які вручили    фермерам громади та іншим шанованим усією громадою, людям. Наварили 75 літрів каші, 200 літрів юшки – аби вистачило на всю громаду. Були танці, ігри, концерт і дискотека для молоді. Раніше цей день був святом одного села, зараз – всієї громади. Тепер це стане нашою традицією.

У селі Білозір’я, де відзначали 465-ту річницю, у День незалежності із самого ранку були розваги та атракціони для дітей, що плавно перейшли у концертну програму. Були майстер-класи для дітей і дорослих, яких також частували кашею. А головною родзинкою свята стали виступи переможця шоу «Голос країни» Козака Сіромахи та відомого на всю країну «Лісапетного батальйону».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *