Депутати ОДА ухвалили рішення про Програму зайнятості населення Черкаської області

2 березня 2018 року сесією обласної ради прийнято рішення з низки важливих питань життєдіяльності області. Зокрема, депутати ухвалили рішення про Програму зайнятості населення Черкаської області на 2018-2020 роки, повідомляє відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.

Цьому рішенню передувало підтримання Програми членами обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення та розгляд Програми на президії обласної ради. При підготовці Програми враховувались пропозиції усіх сторін соціального партнерства: органів влади, профспілки, представників організації роботодавців та  служби зайнятості.

Метою Програми є розширення можливостей реалізації права громадян області на гідну працю, підвищення їх доходів шляхом: створення умов для підвищення рівня зайнятості населення; стимулювання зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих  місць; збереження та розвитку трудового потенціалу; підвищення ролі зацікавлених у перетвореннях на ринку праці учасників соціального діалогу (об’єднань, організацій роботодавців та професійних спілок).

Також Програма передбачає собою проведення моніторингових досліджень ринку праці області, розгляд на засіданнях міського координаційного комітету сприяння зайнятості населення актуальних питань у сфері зайнятості та прийняття за результатами розгляду узгоджених із соціальними партнерами рішень.

У рамках питання зайнятості населення Черкащини, слід зазначити, що застосування повного комплексу соціальних послуг обласною службою зайнятості сприятиме зменшенню безробіття.

На думку директора обласної служби зайнятості Григорія Дендемарченка впровадження в практику роботи служби зайнятості інноваційних онлайн-сервісів, а саме: відеорезюме, відеопрезентації роботодавців та вакансій сприятиме прискоренню процесу укомплектування вакансій та забезпечить адресну допомогу безробітним, орієнтовану на кінцевий результат – працевлаштування, забезпечить пріоритетність надання гарантій зайнятості соціально-вразливим категоріям населення, вимушено переміщеним особам та особам з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.

Пріоритетними напрямами в реалізації державної політики у сфері зайнятості населення області в 2018-2020 роках будуть: підвищення адаптованості населення до умов ринку праці; сприяння повній зайнятості населення, прискорення працевлаштування; зменшення тривалості безробіття; посилення соціального захисту осіб, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема демобілізованих учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

Завдяки реалізації завдань та заходів, передбачених регіональною Програмою зайнятості населення, передбачається консолідація зусиль усіх сторін соціального діалогу, що спрямовані на підвищення рівня економічної активності населення, сприяння його продуктивній зайнятості та посилення соціального захисту від безробіття.

Фото Луганський регіональний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *