прокуратура черкас

Державі повернуто землі лісогосподарського призначення на Черкащині вартістю 3,5 млн грн

Діючим законодавством встановлена заборона передачі земель лісогосподарського призначення під дачне будівництво. При цьому, зміна цільового призначення таких земель можлива лише за рішенням або згодою Кабінету Міністрів України. Про це сайту “Економіка Сьогоденняповідомила прес-служба прокуратури Черкаської області.

Незважаючи на чітку заборону закону, у 2014 році Черкаська районна державна адміністрація безоплатно передала окремим громадянам для будівництва дач майже 1,5 га земель лісогосподарського призначення загальною вартістю 3,5 млн. грн., які розташовані поруч з рікою Дніпро та є місцем відпочинку городян і жителів Черкаського району.

З метою захисту та відновлення порушених прав держави прокуратурою області до суду заявлено 7 позовів з вимогою скасувати незаконні розпорядження Черкаської районної державної адміністрації, які у 2016 році були задоволені Черкаським районним судом.

Проте не погоджуючись з судовими рішеннями, особи, які намагалися незаконно отримати лісові ділянки на берегу річки подали апеляційні скарги маючи на меті їх скасування.

При розгляді справи вже в апеляційному суді Черкаської області, районне управління Держгеокадастру категорично відмовилося визнавати той факт, що на спірних ділянках зростає ліс, у зв’язку з чим до розгляду справи прокуратурі та суду довелось залучати відповідного спеціаліста.

Так, завдяки принциповій позиції органів прокуратури та об’єктивному, всебічному розгляду справи колегією суддів апеляційного суду Черкаської області апеляційні скарги відповідачів відхилено, рішення суду першої інстанції залишені без змін.

Таким чином, спірним землям повернуто попередній статус.

Джерело: siogodennya.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *