Директор найстарішої аптеки у Каневі: “Ми – єдині у Каневі, де виготовляють ліки за індивідуальними рецептами” (ІНТЕРВ’Ю)

У розпал сезону гострих респіраторних захворювань всі прагнуть вберегти себе і своїх близьких від небезпечних вірусів. За рятівними препаратами від грипу люди прямують до аптеки. Кваліфікація та досвід фармацевта, який щодня консультує не один десяток відвідувачів, має важливе значення в процесі одужання. Грамотно підібраний препарат, його дозування й до-тримання правил прийому – основа успішного лікування. Найстаріша аптека Канева – Канівська центральна районна аптека № 91, яка працює в нашому місті з 1952 року. Саме сюди у випадку нездужання ведуть стежки більшості канівців. Про особливості роботи аптеки дізнавався кореспондент “Дніпрової Зірки”.

Директор аптеки Жанна Ніколенко розповіла, що із початком сезону гострих респіраторних захворювань, а особливо протягом січня цього року, коли різко зросла кількість хворих на вірусні інфекції та грип, потік відвідувачів аптеки значно зріс. Люди звертаються до аптекарів не тільки за ліками. Все більше містян цікавляться препаратами для профілактики вірусних захворювань.

– Асортимент препаратів для лікування та профілактики ГРВЗ у нас широкий, – говорить Жанна Ніколенко. – Маємо в достатній кількості противірусні препарати та симптоматичні ліки, які полегшують стан хворого при нежитю, кашлі, болі в горлі, головних болях тощо. Ціни на ліки різні – від 25 грн. до 300 грн. і більше. Тож для клієнтів будь-якого рівня доходів ми обов’язково підберемо підходящі препарати, але залишимо за лікарями їх безперечне право призначати ліки. Натомість хочу звернути увагу на незаслужено забуті засоби для профілактики вірусних захворювань. Звичайна маска, що коштує в нашій аптеці 1 грн. 15 коп., має стати обов’язковим аксесуаром у пору захворювань для людей із групи ризику – діабетиків, онкохворих, тих, хто нещодавно переніс операції, вагітних жінок тощо. Убезпечити себе від ризику “підхопити” вірус значно дешевше, ніж лікуватися від грипу та його ускладнень. Подбайте про себе, одягніть маску, відвідуючи магазини, відділення банків, соціальні установи, поліклініку. Для тих, хто вже захворів, носіння маски має стати ознакою поваги до тих, хто вас оточує. Звичайно, від вірусу маска не захистить, а от від крапель, насичених вірусами, що розлітаються при кашлі чи чханні, вбереже не одну здорову людину.

Варто також подбати про захист свого організму від небезпечних інфекцій ще на початку зими. Для цього можна зробити щеплення від грипу, або приймати імуномодулятори – спеціальні препарати, що здатні підвищити імунітет людини. Серед них є безліч препаратів рослинного походження, таких як екстракт ехінацеї, що практично не має протипоказань. Ціни на такі препарати також досить демократичні – від 30 гривень. Медикаменти для лікування вірусних інфекцій, грипу та його ускладнень коштують чималі суми, тож дешевше попередити хворобу, ніж її лікувати.

– Чи надає в наш час держава громадянам допомогу для придбання ліків?

– У державному бюджеті на 2016 рік передбачено забезпечення І та ІІ категорії постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС безкоштовними ліками за рецептом лікаря. Але сума виділених коштів не дозволяє забезпечувати чорнобильців ліками в повному обсязі. Крім того, вже другий рік поспіль держава не виділяє коштів на ліки для гіпертоніків, онкохворих, діабетиків. Аби допомогти цій категорії громадян, у міському бюджеті Канева передбачено 8000 грн. на рік. Сума невелика, забезпечити потрібними ліками усіх, хто цього потребує, за ці кошти неможливо, але в окремих випадках ми надаємо необхідні препарати безкоштовно або із значною знижкою.

– У Каневі за останні де-кілька років з’явилася велика кількість приватних аптек, що пропонують знижки, приваблюють клієнтів дисконтними картками тощо. Як ви конкуруєте із ними?

– Звичайно, кожного разу, коли в Каневі відкривається чергова приватна аптека, ми помічаємо незначний відтік клієнтів. Але більшість із них повертається до нас. Причиною цьому є переваги, які ми маємо. Перша перевага – наші провізори та фармацевти. За останні 15 років ми не скоротили й не звіль-нили жодного працівника. Лише двоє з них за цей час перейшли працювати в одну з приватних аптек. У нас працюють люди, які мають колосальний досвід у своїй професії, – до 30 років. Вони завжди готові надати фахову консультацію щодо вибору медичних препаратів, у разі необхідності замовлять необхідні ліки, якщо таких немає в наявності в аптеці, розкажуть про дозування та протипоказання.

Друга наша перевага – надійність. У нашій аптеці продаються тільки сертифіковані препарати. В системі, до якої підключені усі державні аптеки, реєструється кожна покупка, за чеком ми можемо відстежити, де й коли було виготовлено препарат. Тому придбати підробку в нашій аптеці неможливо.

Третя наша перевага – постійні знижки. Тоді як нові аптеки пропонують клієнтам знижки від 3 до 5 відсотків, ми впродовж багатьох років постійно надаємо знижку 15% на всі препарати для інвалідів війни, учасників бойових дій, у тому числі, учасників АТО, та знижку 5% для пенсіонерів і чорнобильців І та ІІ категорій. Крім того, ми йдемо в ногу з часом і слідкуємо за нововведеннями, а тому в нашій аптеці найближчим часом також будуть запроваджені дисконтні карти, які нададуть можливість отримувати знижки усім нашим постійним клієнтам.

– Яка особливість відрізняє вашу аптеку від інших аптек міста?

– Ми – єдиний аптечний заклад у Каневі, де виготовляють ліки за індивідуальними рецептами. Це різноманітні краплі для носа, очей, спеціальні порошки та мазі, розчини, настоянки. Ці ліки мають менше протипоказань і відрізняються від фабричних високою ефективністю, оскільки готуються із врахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта. У нашій аптеці ліки виготовляє провізор із 22-річним стажем Вікторія Жаркова, яку ми між собою називаємо чарівницею. Її робота цікава й водночас  надзвичайно відповідальна, вимагає зосередженості й уважності. Провізор не має права схибити, тому цю роботу довіряють найвідповідальнішим працівникам.

Як би цього не хотілося, але ліки стали невід’ємним атрибутом життя кожної людини. Запрошуємо купувати ліки у професіоналів аптечної справи – таких, як провізори Канівської центральної районної аптеки №91, які вже понад 60 років забезпечують канівців якісними та ефективними препаратами.

Фото drugstore-bonn.dk-one.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *