Для ПТУ Канева та Ватутіно виділили додаткові кошти

Кабмін затвердив  майже 98 млн гривень стабілізаційної дотації місцевим бюджетам на видатки для професійно-технічної освіти. Відповідну постанову було прийнято 14 липня.

Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Допомога виділятиметься лише містам, бюджети яких не здатні профінансувати власні ПТНЗ. Так, дана дотація підтримає 20 міст, в яких питома вага видатків на фінансування професійно-технічних навчальних закладів є більшою, ніж 20% від загального обсягу видатків місцевого бюджету. У переліку значаться й Ватутіне з Каневом. Для них передбачено 1,8 млн грн та 4,4 млн грн дотації відповідно.

“Це дуже потрібний крок для підтримки професійно-технічної освіти в Україні сьогодні, – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. – Я неодноразово наголошувала на тому, що малі міста обласного значення просто фізично не можуть дозволити собі фінансувати місцеві ПТНЗ виключно з власних бюджетів. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб питання фінансування професійно-технічної освіти було вирішено на системному рівні”.

Крапку у проблемі фінансування професійно-технічної освіти має поставити новий закон «Про професійну освіту», в якому детально прописаний цей механізм. Зараз відповідний законопроект проходить погодження й протягом тижня має з’явитися у вільному доступі на сайті Верховної Ради України.

Нагадуємо, що зараз функціонування та фінансування професійно-технічної освіти в Україні регламентовано законом «Про професійно-технічну освіту» від 1998 року.

Уряд здійснив розподіл частини обсягу стабілізаційної дотації в сумі 97 994,6 тис. гривень для міст обласного значення для спрямування таких коштів на видатки на професійно-технічну освіту. Відповідні зміни внесені до постанови Кабінету Міністрів від 16 вересня 2015 р. № 727. Прийняття документа дозволить уникнути заборгованості із виплат заробітної плати педагогічним працівникам та стипендій учням професійно-технічних навчальних закладів.

Фото provce.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *