До бюджету Черкаської області надійшло 463 млн грн податків за майно

Із початку року до місцевих бюджетів платники – юридичні та фізичні особи перерахували 463,1 млн грн  податку на майно. У тому числі 28,6 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; 1,94 млн грн транспортного податку і 432,6 млн грн земельного податку та орендної плати за землю. За вісім місяців минулого року до бюджетів надійшло 342,05 млн грн податку на майно.

Про це повідомляє “Про Все”.

Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області Володимир Жаврід відмітив, що платники – юридичні особи згідно норм чинного законодавства самостійно обчислили суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного та транспортного податку за 2016 рік. Вони подали до 20 лютого ц.р. річні податкові декларації з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (а по платі за землю за місяцями) та сплачують відповідний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом (крім земельного податку, який сплачується щомісяця).

Платники – юридичні особи сплатили на сьогодні 378,9 млн.грн. податку на майно (81,8 відс. від загальної суми надходжень податку на майно). У вказаній сумі надходжень 25,3 млн.грн. – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, 962,5 тис.грн – транспортний податок і 352,6 млн.грн. земельний податок та орендна плата за землю

Щодо платників – фізичних осіб, то згідно норм Податкового кодексу України обчислення суми податку об’єктів оподаткування (нерухомість, земельна ділянка, транспорт), які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється органом ДФС за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника майна.

До 1 липня 2016 року за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) фізичної особи – платника податку на нерухоме майно, земельного та транспортного податку були направлені (вручені) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податків з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку, зазначеного у такому рішенні – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Володимир Жаврід поінформував, що платники – фізичні особи перерахували на сьогодні 84,2 млн грн податку на майно (18,2 відс. від загальної суми надходжень податку), у т.ч. 3,3 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, 979,4 тис. грн транспортного податку і 80 млн.грн. земельного податку та орендної плати за землю.

На численні запитання щодо порядку сплати та граничного терміну сплати податку на нерухомість фізичними особами він наголосив, що термін сплати для платників – фізичних осіб, які отримали податкові повідомлення-рішення 27, 28, 29 та 30 червня вичерпаний, оскільки пройшло 60 днів з дня вручення таких податкових повідомлень-рішень. А платників, що отримали повідомлення – рішення до 1 липня в Черкаській області понад 75 відсотків. Керівник профільного підрозділу фіскальної служби області підкреслив, що за несплату податкового зобов’язання протягом 60 днів з дня отримання (вручення) податкового повідомлення-рішення, застосовується штраф та нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу України.

Тож він закликав власників майна переглянути дати на отриманих податкових повідомленнях-рішеннях про сплату відповідних податків та у разі протермінування 60 днів негайно сплатити вказані в повідомленнях-рішеннях суми. Водночас якщо фізична особа не згодна з обрахунками податку і має документи про право на пільги та ін., вона може звернутись з такими документами та відповідною заявою до місцевої державної податкової інспекції. Володимир Жаврід додав, що частка податку на майно (який складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю) у місцевих бюджетах Черкаської області становить 19,5 відс. А загалом до місцевих бюджетів цього року станом на 30.08.2016 надійшло 2375,7 млн.грн. платежів.

Фото zp.sfs.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *