До черкаського бюджету надійшло 16 млн грн “нерухомого” податку

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Повідомляє “Про Все”.

За 9 місяців 2016 року від платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки місцева скарбниця Черкас отримала майже 15,8 млн. грн. податку, що перевищує на 6,6 млн. гривень.

Він зазначив, що основна частка податку, а це – понад 13,8 млн  грн., сплачена власниками об’єктів нежитлової нерухомості – юридичними особами. Ці надходження перевищують минулорічні показники на 5 млн. грн. Фізичні особи – власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості перерахували до місцевого бюджету понад 1,5 млн грн. податку.

Нагадуємо, що платники податку на нерухомість – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Якщо юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щокварталу, то громадян про нарахований їм податок на нерухоме майно повідомляють територіальні органи ДФС за місцем реєстрації нерухомості.

Так, жителі м. Черкаси – громадяни та фізичні особи – підприємці – у 2016 році сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за ставками, визначеними на 2015 рік згідно з рішенням Черкаської міської ради від 22.01.2015 року № 2–672 “Про затвердження Положень та ставок місцевих податків і зборів на території міста Черкаси”.

Фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за місцем розташування об’єкта протягом 60 днів, з дня отримання податкового-повідомлення-рішення. База оподаткування розраховується виходячи з даних, які надані органами державної реєстрації прав на нерухомість та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Фото http://provce.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *